Страница 1 из 2 12 ПоследняяПоследняя
Показано с 1 по 10 из 14
  1. #1
    Регистрация
    10.09.2008
    Адрес
    м. Полтава
    Сообщений
    1,736

    Восклицание Угода про користування жилим приміщенням



    Думав я думав куди розмістити цю тему і вирішив, що саме сюди! Сподіваюсь, що вірно вирішив.

    Шановні колеги! Прошу допомоги от в якому питанні:

    Цитата Сообщение от ч. 4 ст. 156 ЖК УРСР
    До членів сім'ї власника будинку (квартири) належать особи, зазначені в частині другій статті 64 цього Кодексу. Припинення сімейних відносин з власником будинку (квартири) не позбавляє їх права користування займаним приміщенням. У разі відсутності угоди між власником будинку (квартири) і колишнім членом його сім'ї про безоплатне користування жилим приміщенням до цих відносин застосовуються правила, встановлені статтею 162 цього Кодексу.
    Цитата Сообщение от ст. 162 ЖК УРСР
    Плата за користування жилим приміщенням в будинку (квартирі), що належить громадянинові на праві приватної власності, встановлюється угодою сторін.

    Плата за комунальні послуги береться крім квартирної плати за затвердженими в установленому порядку тарифами.

    Строки внесення квартирної плати і плати за комунальні послуги визначаються угодою сторін. Наймач зобов'язаний своєчасно вносити квартирну плату і плату за комунальні послуги.
    Що розуміється під цією угодою? Я так зрозумів, що це не є договором найму жилого приміщення? Хоча особа виступає в ролі наймача... Чи все ж мається на увазі саме укладеня такого договору!

    Дякую!
    Кожна людина має право на вільний розвиток своєї особистості, якщо при цьому не порушуються права і свободи інших людей, та має обов'язки перед суспільством, в якому забезпечується вільний і всебічний розвиток її особистості.
    (стаття 23 Конституції України)



  2. ®

  3. #2
    Регистрация
    10.09.2008
    Адрес
    м. Полтава
    Сообщений
    1,736

    По умолчанию

    Ну то як?

    Можливо в когось є коментар до ЖК?! То прошу скинути коментарі до цих двох статей!
    Кожна людина має право на вільний розвиток своєї особистості, якщо при цьому не порушуються права і свободи інших людей, та має обов'язки перед суспільством, в якому забезпечується вільний і всебічний розвиток її особистості.
    (стаття 23 Конституції України)

  4. #3
    Регистрация
    05.07.2009
    Сообщений
    739

    По умолчанию

    До ЖК немає, а от до ЦК є:
    3. Відповідно до ч. З ст. 810, до договору найму житла, крім найму житла, що є об'єктом права державної або комунальної власності, застосовуються положення ЦК, якщо інше не встановлено законом. Договір найму житла не є різновидом договору найму (оренди). На договір найму житла поширюються норми, що регулюють договір найму (оренди) в частині, яка не закріплена в главі 59 ЦК в порядку аналогії закону. Наприклад, ст. ст. 762, 766 та інші.
    Щодо застосування положень інших законів до договору найму житла, крім найму житла, що є об'єктом права державної або комунальної власності, то такі закони будуть прийняті відповідно до вимог ЦК та ст. З Прикінцевих та Перехідних положень ЦК. Наприклад, таким законом може бути встановлено максимальний розмір плати за користування житлом, що предбачено ч. 1 ст. 820 ЦК.
    Основной текст см.http://apelyacia.org.ua/node/6688

  5. #4
    Регистрация
    06.04.2009
    Сообщений
    5,662

    По умолчанию

    Цитата Сообщение от Едуард Посмотреть сообщение
    Ну то як?
    Можливо в когось є коментар до ЖК?! То прошу скинути коментарі до цих двох статей!
    Ага и мне надо. Хотя бы про 7 и 8 статьи.

  6. #5
    Регистрация
    05.07.2009
    Сообщений
    739

    По умолчанию

    Цитата Сообщение от orion_2003 Посмотреть сообщение
    Ага и мне надо. Хотя бы про 7 и 8 статьи.
    Правда это не коментарий в буквальном смысле этого слова, но всё же.
    В соответствии со ст.7 ЖК см:http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/la...reg=189-84-%EF



  7. ®

  8. #6
    Регистрация
    10.09.2008
    Адрес
    м. Полтава
    Сообщений
    1,736

    По умолчанию

    Дякую Алексей71! Ви підкинули мені ще порцію для роздумів. Головним питанням для мене поставало те, чи не порушується нормами ЖК принцип свободи договору, що проголошений ЦК (і не його одного)!

    Відповідно до ч. 2 ст. 158 ЖК:
    Договір найму жилого приміщення укладається між власником будинку (квартири) і наймачем у письмовій формі з наступною реєстрацією у виконавчому комітеті місцевої Ради народних депутатів або в органі управління, що ним утворюється. Договір повинен містити вказівку на предмет договору, строк, на який він укладається, визначати права і обов'язки наймодавця і наймача та інші умови найму.
    Плата за користування жилим приміщенням є однією з умов договору найму житла, що виходить з ч. 1 ст. 820 ЦК.

    Тобто у випадку припинення сімейних відносин, особа (наприклад колишня дружина) має право проживати в квартирі, яка належить на праві приватної власності іншйі особі (колишньому чоловіку) відповідно до ч. 4 ст. 156 ЖК. Крім того, відповідно до знову ж таки ч. 4 ст. 156 ЖК, іншу особу (власника житла) зобов'язують укласти договір найму житла! Бо я не бачу іншого варіанту, яким чином закріпити відносини, щодо оплати за проживання в квартирі. Це є умовою даного договору. От я і думаю, а хіба це не є порушення однієї з головних засад цивільного законодавства - свободи договору, що закріплений п. 3 ч. 1 ст. 3 ЦК!? Крім того, такого роду примушення на мій погляд є порушенням права на приватну власність! Хоча ВСУ так не вважає... цікаво, з чого він виходить?!
    Последний раз редактировалось Едуард; 21.08.2009 в 16:18.
    Кожна людина має право на вільний розвиток своєї особистості, якщо при цьому не порушуються права і свободи інших людей, та має обов'язки перед суспільством, в якому забезпечується вільний і всебічний розвиток її особистості.
    (стаття 23 Конституції України)

  9. #7
    Регистрация
    06.04.2009
    Сообщений
    5,662

    По умолчанию

    Цитата Сообщение от Алексей71 Посмотреть сообщение
    Правда это не коментарий в буквальном смысле этого слова, но всё же.
    В соответствии со ст.7 ЖК см:http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/la...reg=189-84-%EF
    Спасибо конечно. Но про это Положение я знаю. Оно присутствует в моем иске и в дебатах я на него ссылался. И на форуме как-то интересовался действующее оно или нет. Действующее.

  10. #8
    Регистрация
    10.09.2008
    Адрес
    м. Полтава
    Сообщений
    1,736

    По умолчанию

    Хмм... здається я вже дійшов висновку, щодо цього питання! ст. 405 ЦК своїм змістом і каже про певні обмеження і свободи договору і права на приватну власніть. Мабуть з цього ВСУ і виходить.
    Кожна людина має право на вільний розвиток своєї особистості, якщо при цьому не порушуються права і свободи інших людей, та має обов'язки перед суспільством, в якому забезпечується вільний і всебічний розвиток її особистості.
    (стаття 23 Конституції України)



  11. ®

  12. #9
    Регистрация
    29.07.2009
    Адрес
    г.Харьков
    Сообщений
    75

    По умолчанию

    У ЦК України вказана категорія прав виділена в окремий розділ ІІ, що має назву «Речові права на чуже майно». ст. 395 ЦК України речовими правами на чуже майно визнає право користування (сервітут).
    Ст. 401 ЦК дає поняття користування чужим майном, ч.1 -реальний (земельний статут) та ч.2- особистий статут.
    Слід також враховувати, що сервітут встановлюється для задоволення потреб, які не можуть бути задоволені іншим способом. Тобто, якщо є можливість задовольнити потребу в користуванні майном в будь-якій іншій правовій формі (наприклад, укласти договір найму ) сервітут встановлюватися не може. Це правило діє лише для реального сервітуту. Для особистого діє інше правило – сервітут встановлюється в силу спеціального положення закону (ст. 405 ЦК України), хоч би і була можливість задовольнити потребу суб’єкта сервітуту в інший спосіб. Зокрема, наявність у члена сім’ї власника житла іншої можливості задоволення своїх потреб у житлі не може бути підставою для припинення права члена сім’ї на користування цим житлом, за винятком випадків, передбачених ч. 2 ст. 405 ЦК України.
    Згідно ст.402 Цк ервітут може бути встановлений договором, законом, заповітом або рішенням суду.
    Безпосередньо законом встановлений особистий сервітут. Зокрема, для виникнення особистого сервітуту, передбаченого ст. 405 ЦК України, необхідним є факт проживання члена сім’ї (сервітуарія) власника житла разом з ним у його житлі.
    договір встановлення реального сервітуту повинен укладатися у простій письмовій формі. Можливість встановлення особистого сервітуту договором не виключається. До договору встановлення особистого сервітуту вимоги, зазначені вище, не висуваються, оскільки сервітут має особистий характер.
    У разі втрати особою статусу члена сім’ї, сервітут не припиняється. Але за відсутності згоди про безоплатне користування житлом колишній член сім’ї повинен вносити плату за користування ним і за комунальні послуги. Цей висновок відповідає ч. 4 ст. 156 та ст. 162 ЖК. Але, це ще не означає, що колишній член сім’ї автоматично стає наймачем (немає підстав вважити ці відносини наймом). Природа відносин залишається незмінною, з тією особливістю, що ці права обтяжуються обов’язком вносити плату за користування ним і за комунальні послуги.
    Стосовно членів сім’ї дітей, які не проживають та/або не зареєстровані без поважних причин понад один рік, дія особистого сервітуту не припиняється. Щодо них встановлена пряма вказівка закону (ч. 2 ст. 3 СК України): дитина не перестає бути членом сім’ї своїх батьків навіть коли спільно з ними не проживає.

  13. #10
    Регистрация
    18.01.2009
    Сообщений
    400

    По умолчанию

    Если собственность одного из супругов, то все более-менее понятно.
    Можно предложить бывшему супругу(ге) кабальные условия найма, сделать совместное проживание невыносимым и пр....

    А если, квартира, однокомнатная, а собственников двое (трое, если есть ребенок). Как определить порядок пользования??? Ведь собственника вселят все равно. Как быть с оплатой, ведь площадь в натуре выделить нельзя??? Как составить в таком случае отдельный договор найма???

    Если однокомнатная квартира не приватизированная. Есть ответственный квартиросъемщик и члены его семьи. Разделить лицевые счета, без выделения в натуре - нельзя. Выделить в натуре, тоже нельзя.... Договор, ни с квартиросъемщиком, ни с государством заключить нельзя.
    Прописанные имеют равные права, но как разграничить обязанности (ту же оплату коммунальных услуг, порядок пользования...)????

Страница 1 из 2 12 ПоследняяПоследняя

Метки этой темы

Социальные закладки

Социальные закладки

Ваши права

  • Вы не можете создавать новые темы
  • Вы не можете отвечать в темах
  • Вы не можете прикреплять вложения
  • Вы не можете редактировать свои сообщения
  •