Страница 13 из 20 ПерваяПервая ... 391011121314151617 ... ПоследняяПоследняя
Показано с 121 по 130 из 197

Цитата Сообщение от Lyova Посмотреть сообщение
    Сьогодні знову відвідав податкову, але цього разу не тільки з потрібними документами, а й із заповненою декларацією та заявою, яку склав не без вашої допомоги. Все це діло продемонстрував як інспектору, так і начальнику та зареєстрував у канцелярії із відміткою на моїй копії. Згодились розглянути та виплатити відшкодування...
    Это самое главное!
    Надеюсь, что вы не забыли попросить также в своем Заявлении "перевірити мої розрахунки та надати письмову відповідь..."?
    ..., але виникло питання.
    У заяві я зазначив: "Прошу здійснити відшкодування зайво сплаченого податку поштовим переказом за адресою, вказаною в декларації, у визначених законом порядку та термінах" - на що отримав відповідь, що казначейство цього не зробить. Після чого, один з інспекторів зателефонувала до казначейства і передала мені слухавку. На іншому кінці дроту ввічлива жіночка довго мені пояснювала, що не зробить поштового переказу, бо вони так не працюють, в них не заключений договір з банком, мені простіше і дешевше відкрити рахунок в банку і т. д. На це я відповів, що не бажаю ні простіше, ні дешевше, ні рахунок в банку, а хочу саме поштовим переказом на мою адресу. На цьому наша розмова закінчилася.

Я розумію, що, можливо, у цьому випадку перегинаю палицю, але питання принципове і я не звик давати задню. Мене не влаштовує відповідь: "Ми так не працюємо! Не зроблю, бо не хочу! Вам краще було б ... Не бути таким грамотним!"
    Ничего вы не перегинаете! Я полностью поддерживаю вашу принципиальную (и законную!) позицию.
    Если Законом устанавливается порядок возврата денежных средств почтовым переводом (и вам дается право это просить согласно п.18.8 ст.18 Закона 889 или п.179.8 ст.179 Податкового кодексу), то не вы должны придумывать способы как это реализовать. Налоговой и казначейству даны полномочия, которые они и обязаны реализовывать в согласии с законом!
    "Простіше", "дешевше" та таке інше - все це балачки, на які ви не повинні звертати своєї уваги. Ваш конституційний обов'язок - своєчасно та в повному обсязі сплачувати податки (чого ви дотримуєтесь). Ви також дотримуєтесь порядку та способу звернення для реалізації своїх законних прав. І ніхто не може ваші законні права призупиняти чи обмежувати, чи висувати будь-які передумови!

Согласно п.12 Порядку взаємодії органів державної податкової служби, місцевих фінансових органів та органів Державного казначейства України в процесі повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань”, затв. Наказом № 974/1597/499 ДПА України, Мінфіну України, Держказначейства України від 21.12.2010р., зарєстр. під № 1386/18681 в Мін’юсті України 29.12.2010р. (далі – ПОРЯДОК № 974/1597/499):
    Надміру утримана (сплачена) сума податку на доходи фізичних осіб підлягає поверненню платнику податку протягом 60 календарних днів від дня отримання органом державної податкової служби податкової декларації на поточний рахунок, вказаний у податковій декларації, у разі його наявності у платника податку, або на рахунок банку, який здійснюватиме виплату коштів готівкою, або на рахунок підприємства поштового зв’язку за податковою адресою платника податку, зазначеною в податковій декларації.
    Якщо останній день строку виплати зазначеної суми надміру сплаченого податку на доходи фізичних осіб припадає на вихідний, святковий або інший неробочий день, днем закінчення строку такої виплати є перший за ним робочий день.
    Повернення надміру утриманої (сплаченої) суми податку на доходи фізичних осіб на поточний рахунок платника податку здійснюється органом Державного казначейства України на підставі висновку, поданого органом державної податкової служби до відповідного органу Державного казначейства України не пізніше ніж за п’ять робочих днів до закінчення шістдесятиденного строку від дня отримання органами державної податкової служби податкової декларації.
    Повернення надміру утриманої (сплаченої) суми податку на доходи фізичних осіб готівкою здійснюється:
    на підставі чека на одержання готівки, виписаного на ім’я фізичної особи;
    на підставі Реєстру, складеного органом державної податкової служби у чотирьох примірниках, у якому зазначаються: прізвище, ім’я та по батькові одержувача, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган державної податкової служби і мають відмітку у паспорті), сума, що підлягає поверненню, та дата отримання податкової декларації (при поверненні через підприємства поштового зв’язку додатково зазначається податкова адреса одержувача коштів, зазначена у податковій декларації).
    Один примірник Реєстру, підписаний керівником органу державної податкової служби або його заступником, а також працівником, який його виписав, і скріплений печаткою, разом з двома примірниками Реєстру
    (без підписів та скріплення печаткою) та висновком, погодженим відповідним місцевим фінансовим органом, не пізніше ніж за п
    ять робочих днів до закінчення шістдесятиденного строку від дня отримання органом державної податкової служби податкової декларації за загальним річним оподатковуваним доходом платника податку передаються до органу Державного казначейства України. Крім того, органу Державного казначейства України надається один примірник Реєстру в електронному вигляді.
    Орган Державного казначейства України перевіряє правильність оформлення всіх документів, готує платіжне доручення на повернення коштів фізичним особам готівкою та здійснює повернення надміру утриманої (сплаченої) суми податку на доходи фізичних осіб відповідно до Порядку повернення коштів, помилково або надмірно зарахованих до державного та місцевих бюджетів, затвердженого наказом Державного казначействаУкраїни від 10.12.2002 № 226 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25.12.2002 за № 1000/7288 (в редакції наказу Державного казначейства України від 29.05.2008 № 181, далі - ПОРЯДОК 226). У платіжному дорученні зазначаються реквізити банку, який здійснюватиме виплату коштів готівкою, або реквізити підприємства поштового зв’язку, з рахунку якого будуть сплачуватися перекази одержувачам.
    Два примірники Реєстру підписуються керівником органу Державного казначейства України (його заступником) і головним бухгалтером та скріплюються печаткою, після чого один примірник одночасно з перерахуванням коштів передається до установи банку або підприємства поштового зв'язку, які здійснюватимуть повернення платникам податку надміру утриманого (сплаченого) податку на доходи фізичних осіб готівкою згідно з зазначеним Реєстром, а другий примірник Реєстру залишається в органі Державного казначейства України.
    Оплата послуг банків та підприємств поштового зв’язку при поверненні платникам податків надміру утриманого (сплаченого) податку на доходи фізичних осіб здійснюється за рахунок коштів бюджету, з якого повертається цей податок.

P.S. При пристальном рассмотрении последней нормы оказывается, что почтовый адрес должен совпадать с местом вашей регистрации места проживания...

Відповідно до п.3 ч.1 ПОРЯДКА 226:
    Повернення помилково або надміру зарахованих до бюджету
    платежів у національній валюті здійснюється органами Державного
    казначейства України з відповідних рахунків, відкритих в органах
    Державного казначейства України згідно з Планом рахунків
    бухгалтерського обліку виконання державного та місцевих бюджетів,
    затвердженим наказом Державного казначейства України від
    28.11.2000 N 119 ( v0119506-00 ), зі змінами (далі - План
    рахунків), шляхом оформлення розрахункових документів.
    Повернення платежів здійснюється на рахунки одержувачів
    коштів, відкриті в банках або органах Державного казначейства
    України, вказані у поданні або заяві платника. Повернення платежів
    фізичним особам, що не мають рахунків у банках, може здійснюватись
    у готівковій формі через банки або підприємства поштового зв'язку,
    вказані у поданні або заяві платника
    (його довіреної особи).
    { Абзац другий пункту 3 глави 1 в редакції Наказу Державного
    казначейства N 480 ( z0012-11 ) від 14.12.2010 }

Підкажіть, будь-ласка, як правильно діяти далі? На які нормативні документи можна спиратися, щоб відстояти свою точку зору?
    - законность требовать почтовый перевод - согласно п.18.8 ст.18 Закона 889 или п.179.8 ст.179 Податкового кодексу;
    - порядок осуществления почтового перевода - согласно п.12 ПОРЯДКА № 974/1597/499 и согласно п.3 ч.1 ПОРЯДКА 226.

Lyova, а нужно ли вам далее отстаивать свою точку зрения на данном этапе? Ведь декларацию и заявление у вас уже приняли! Пусть теперь сами выкручиваются. Или вы им хотите помочь?

Цитата Сообщение от elena80 Посмотреть сообщение
    СПАСИБОЧКИ!!!!!!
    Буду держать в курсе
    ПОЛУЧИЛА ОТВЕТ ТОЛЬКО ЧТО НАСТРОЕНИЕ УПАЛО НИЖЕ НЕКУДА
    ВІДПОВІДНО ДО СТ180 СІМЕЙНОГО кодекса від 10.01.2002№2947-3батьки зобов язані утримувати дитину до досягнення нею23 років.
    що до посилання на ст 198 батьки зобов язани утримувати своїх повнолітніх дітей.. якщо мощуть таку матеріальну допомогу надавати,повідомляемо,щовідповідно до закону украЇни від09 07 2003№1058-4 про загальнообов язкове державне пенсійне страхування,непрацездатні цеінваліди діти-інваліди особи які досягли пенсійного віку а також особи які мають право на пенсію у з вязку з втратою годувальника
    з урахуванням викладеного ві маете право на податковий кредит у разі якщо вік вашої доньки не перевищуе 23 років

помогите пожалуйста я не знаю что делать

Печаль налоговій кредит

Цитата Сообщение от d_tolik Посмотреть сообщение
    elena80, здравствуйте!

Причины отказов налоговиков - из ряда стандартных.
    Да, у них есть полномочия по-своему трактовать нормы налоговых законов, и принимать (или отказывать в принятии) декларации. Однако, компетенция их служащих оставляет желать лучшего... особенно в части применения норм гражданского и семейного права.

1. Вам 30 лет? Вы перестали быть ребенком в отношении ко своей матери? Давайте посмотрим, так ли это... Ваши аргументы могут быть такими.
    Право на надання мною до ДПІ в м..... Декларації про мої доходи та майновий стан за 2010 рік задля реалізації права на податковий кредит (податкову знижку – в нових термінах згідно до Закону України «Податковий кодекс України» № 2755-VІ вiд 02.12.2010р., далі – як ПКУ), якого я отримала за наслідками 2010 податкового року відповідно до п.5.1 ст.5 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» № 889-IV вiд 22.05.2003р. (далі – Закон 889), з урахуванням та у відповідності до вимог за п.5.2 та п.5.3 ст.5 і до обмежень за п.5.4 ст.5 Закону 889, було передбачено в 2010 році пп. «б» п.18.1 ст.18 Закону 889 та надається мені зараз, в 2011 році, діючим ПКУ (ст.17, ст.166). Згідно визначанням, наведенним у пп.14.1.263 п.14.1 ст.14ПКУ та зазначеним також у пп.1.20.4 п.1.20 ст.1 Закону 889, я є особою першого ступеня споріднення з ОЛЕНОЮ – моєю донькою, з якою я проживаю однією сім'єю. Між членами моєї сім’ї першого ступеня споріднення (у відповідності до пп.5.3.3 п.5.3 ст.5 Закону 889 та згідно із пп.166.3.3 п.166.3 ст.166 ПКУ) здійснений добровільний вибір на звернення за податковим кредитом (знижкою) на мою користь. При цьому зауважу, що студентка вищого навчального закладу ОЛЕНА не отримувала в 2010 році заробітної плати чи то будь-яких інших оподатковуваних доходів. Зазначу також, що ніхто інший із членів моєї сім’ї за реалізацією набутого мною за п.5.1 ст.5 Закону 889 права на податковий кредит (відповідно – права на податкову знижку здідно з пп.166.1 ст.166 ПКУ) для отримання відповідного відшкодування з бюджету за понесеними витратами з мого особистого оподатковуваного доходу 2010 року, які підтверджуються документально (за вимогами п.5.2 ст.5 Закону 889 та пп.166.2 ст.166 ПКУ),зараз до державних податкових органів не звертається.
    Згідно зістатею 51Конституції України, Основний Закон України вiд 28.06.1996р. № 254к/96-ВР (далі за текстом –КОНСТИТУЦІЯ) батьки зобов'язані утримувати дітей до їх повноліття. А згідно за ст.ст. 180 та 199Сімейного Кодексу України, Закон Українивiд 10.01.2002р. № 2947-III(далі – СІМЕЙНИЙ КОДЕКС), крім зазначеного в Конституції, якщо повнолітні діти продовжують навчатися, то обов'язок щодо утримання та надання матеріальної допомоги покладається на батьків до досягнення дітьми 23-річного віку. Між іншим, ст.198 СІМЕЙНОГО КОДЕКСУ передбачається, що батьки опікуються та зобов'язані утримувати своїх повнолітніх непрацездатних дітей, які потребують матеріальної допомоги, якщо вони можуть таку матеріальну допомогу надавати. Батьківські обов’язки щодо піклування за дитиною, яка повнолітня та працездатна, припиняються, але при навчанні такої дитини у батьків залишається право на утримання та надання матеріальної допомоги. Окрім того, згідно п.1 ст.188 СІМЕЙНОГО КОДЕКСУ підставою для звільнення батьків від їх обов'язку утримувати дитину може бути лише випадок, якщо дохід дитини набагато перевищує дохід кожного з них і забезпечує повністю її власні потреби.Зі всього сказаного тут я роблю висновок, що висунута службовими особами податкової передумова стосовно реалізації моїх законних прав на подання податкової декларації та отримання податкового кредиту з ПДФО є передчасною та невиправданою. Вирішення мого питання здійснено помилково, оскільки було здійснено без врахування моєї конкретної життєвої ситуації, без врахування дійсних норм права, а тому являється для мене незадовільним.
    Оскільки я проживаю однією сім’єю зі своєю повнолітньою дитиною, то я добровільно виконую певні обов’язки щодо піклування та вчиняю певні дії стосовно життя сім'ї за згодою її членів, надаючи матеріальну підтримку (в т.ч. у вигляді грошевих коштів для сплати на навчання) своєї тимчасово непрацездатної повонлітньої дитині.
    Також нагадаю, що згідно п.49.8 ст.49 ПКУ (як і згідно втратившого чинності пп.4.1.2 п.4.1 ст.4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000р. № 2181-III, далі – як Закон 2181), прийняття податкової декларації є обов'язком контролюючого органу.Відмова службової (посадової) особиконтролюючогооргану прийняти податкову деклараціюз будь-яких причин абовисування нею будь-яких передумов щодо такого прийняттязабороняється та розцінюється як перевищенняслужбових повноважень такою особою.
    Зазначу також, що п.5.4 ст.5 Закону 889 та у відповідних до нього положеннях за пп.166.4 ст.166 ПКУ зазначається виключний перелік обмежень на реалізацію права на податковий кредит (знижку). Серед цього переліку - відсутнє обмеження користування податковим кредитом будь-яким (та будь-якого віку) членом сім'ї першого ступеня споріднення! Тому вважаю, що, звертаючись за реалізацією свого права на податковий кредит, я дію цілком законно та підставно...

2. В платежках ваша фамилия? И что нужно теперь доказать? Давайте рассуждать... Ваши аргументы могут быть такими.

Як вже було зазначено, СІМЕЙНИМ КОДЕКСОМ передбачається, що батьки опікуються та зобов'язані утримувати своїх повнолітніх непрацездатних дітей, які потребують матеріальної допомоги, якщо вони можуть таку матеріальну допомогу надавати. Батьківські обов’язки щодо піклування за дитиною, яка повнолітня та працездатна, припиняються, але при навчанні такої дитини у батьків залишається право на утримання та надання матеріальної допомоги.
    Я проживаю однією сім'єю зі своєю дитиною, яка навчається.
    Згідно до п.1 ст.9 СІМЕЙНОГО КОДЕКСУ "батьки дитини, батьки та діти, інші члени сім'ї... можуть врегулювати свої відносини за домовленістю"! За згодою між мною та моєю донькою сплата за навчання провадилася за мої власні гроші (з мого доходу), які я надавала безпосередньо донці для здійснення платежів. Донька ж безпосередньо здійснювала мої (сімейні) доручення - здійснювала плати, зазначаючи в КВИТАНЦІЯХ себе, як безпосереднього платника. Можливість вчинення таких дій також цілком узгоджується з нормами цивільного права (згідно до Цивільного кодексу України). Я це заявляю відповідально та добровільно, а ставлячи свою підпис під цією своєю заявою - письмово та доказово (в розумінні Цивільного та Сімейного кодексів України)!
    Вважаю, що інші докази щодо виниклої спірної ситуації щодо цього питання не потрібні та не можуть заслуговувати на додаткову увагу.

Таким чином, ПРОШУ:
    - прийняти декларацію із моїми розрахунками та свідченнями до розгляду...;
    - відновити моє право на податковий кредит...;
    - здійснити відшкодування зайво сплаченого податку на мій рахунок в визначеному законом порядку та терміни...

elena80, я несколько (возможно) сумбурно изложил аргументы в пользу вашей мамы. Осмыслите. Причешите.
    Посмотрите (для полноты информации) тему
    http://www.sta.gov.ua/jforum/posts/list/29680.page
    , в которой велась дискуссия с представителем налоговой в отношении возраста студента-ребенка.

Поскольку у вас есть письменный ответ от налоговой, то ваше следующее обращение может быть в виде письменной ЖАЛОБЫ на имя начальника этой же налоговой (или начальника областной).
    Других инструментов нет, кроме крайнего - иск в суд...

Сообщите о своих результатах.
    Удачи вам!
    помогите что делать дальше подскажите

Печаль

Доброй ночи.Помогите пожалуйста.Была в налоговой мне отказали в возмищении налогового кредита на обучение.Я учусь заочно и нахожусь в декретном отпуске,справку о доходах взяла мамы,на платежках моя фамилия.Отказали по двум причинам1то что мне 30 лет,2 что на платежках моя фамилия.сказали что нужно доказать что платила мама а заявление это не доказывает.Есть ли какие статьи на
    какие я могу опереться?Или пора лапки слаживать

помогите пожалуйста

ПОЛУЧИЛА ОТВЕТ ТОЛЬКО ЧТО НАСТРОЕНИЕ УПАЛО НИЖЕ НЕКУДА
    ВІДПОВІДНО ДО СТ180 СІМЕЙНОГО кодекса від 10.01.2002№2947-3батьки зобов язані утримувати дитину до досягнення нею23 років.
    що до посилання на ст 198 батьки зобов язани утримувати своїх повнолітніх дітей.. якщо мощуть таку матеріальну допомогу надавати,повідомляемо,щовідповідно до закону украЇни від09 07 2003№1058-4 про загальнообов язкове державне пенсійне страхування,непрацездатні цеінваліди діти-інваліди особи які досягли пенсійного віку а також особи які мають право на пенсію у з вязку з втратою годувальника
    з урахуванням викладеного ві маете право на податковий кредит у разі якщо вік вашої доньки не перевищуе 23 років

помогите пожалуйста я не знаю что делать
    elena80, я так понял, что вам (вашей маме) дали письменный ответ, да?

Да, данным аргументом (касательно определения "непрацездатної особи" со ссылкой на возраст, которое приводится в Законе №1058 "Про загальнообов язкове державне пенсійне страхування") налоговики не брезгуют пользоваться.
    Однако, их понимание несколько ограничено. И это можно попробовать письменно доказать. Ваши (изложенные вашей мамой) контраргументы могут быть следующими.

1. В статті 1 Закону України вiд 14.01.1998р. № 16/98-ВР "Основи законодавства України про загальнообов’язкове державне соціальне страхування" (далі – Закон 16/98) встановлюється: " Загальнообов'язкове державне соціальне страхування - це система прав, обов'язків і гарантій, яка передбачає надання соціального захисту, що включає матеріальне забезпечення громадян у разі хвороби, повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом, за рахунок грошових фондів, що формуються шляхом сплати страхових внесків власником або уповноваженим ним органом (далі - роботодавець), громадянами, а також бюджетних та інших джерел, передбачених законом". Згідно з нормами цього Закону 16/98 моя ДОНЬКА підлягає загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню та являється членом відповідних страхових фондів (має відповідне єдине СВІДОЦТВО).
    2. У статті 26 Закону 16/98 зазначається перелік випадків, що відносяться до страхових, серед яких є саме тимчасова непрацездатність (а не лише інвалідність, пенсійний вік, втрата годувальника, безробіття та таке інше). Між іншим, тут також зазначається, що " Характеристика страхових випадків, умови надання соціальних послуг, їх види та розміри матеріального забезпечення за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням визначаються законами України з окремих видів загальнообов'язкового державного соціального страхування, іншими нормативно-правовими актами, які містять норми щодо загальнообов'язкового державного соціального страхування".
    3.
    Саме Закон України вiд 18.01.2001р. 2240-IІІ " Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням" (далі – Закон 2240) у відповідності до Закону 16/98 визначає правові, організаційні та фінансові основи загальнообов'язкового державного соціального страхування громадян на випадок тимчасової втрати працездатності, у зв'язку з вагітністю та пологами, народженням дитини та необхідністю догляду за нею, у разі смерті, а також надання послуг із санаторно-курортного лікування та оздоровлення застрахованим особам та членам їх сімей. Матеріальне забезпечення та соціальні послуги, що надаються за цим Законом, є окремим видом загальнообов'язкового державного соціального страхування громадян, що здійснюється Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.
    Загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням, передбачає матеріальне забезпечення громадян у зв'язку з втратою заробітної плати (доходу) внаслідок тимчасової втрати працездатності (включаючи догляд за хворою дитиною, дитиною-інвалідом, хворим членом сім'ї), вагітності та пологів, догляду за малолітньою дитиною та таке інше.
    Страховий випадок - подія, з настанням якої виникає право застрахованої особи або членів її сім'ї на отримання матеріального забезпечення або соціальних послуг за цим Законом.
    Допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку так саме, як і вагітность та пологи, згідно із статтями 34 та 35 Закону 2240, є одним із видів матеріального забезпечення та страховим випадком.

Так вот. Эти самые аргументы (в купе с вышеуказанными положениями из Семейного и Гражданского кодексов Украины) стоит привести письменно. Видимо, также необходимо будет подтвердить статус ДОНЬКИ (приложить копию СВИДЕТЕЛЬСТВА застрахованного лица и копию
    НАКАЗА роботодавця про надання застрахованій особі відпустки для ...).
    Красной нитью должно проходить то, что для приобретения права на налоговый кредит в данном (уникальном и одновременно рядовом) случае ВОЗРАСТ члена семьи не иѳрает совершенно никакой роли и что законных оснований реализовать право ПРЕДОСТАТОЧНО!

Все это придется вам (т.е. МАМЕ) излагать письменно в видб ЖАЛОБЫ на имя начальника этой налоговой или вышестоящей (областной). И не скупитесь в этой жалобе указывать на неправомерность действий и незаконность выводов служебных лиц налоговой. Припомните им еще и ст.22 КОНСТИТУЦИИ, согласно которой ваши законные права гарантируются и не могут быть ограничены или отменены!

Ну, а кроме жалобы останется лишь один законный инструмент отстоять свое право - обратиться в административный суд с иском. Поведайте налоговикам о своем намерении...

Может, еще кто чего подскажет?

Гм-м...
    Вчитался еще раз в ваши исходные сведения... и НЕ понял: ребенок в отчетном году уже родился или еще нет?! Если нет, то нужно будет ссылаться из того же самого закона № 2240 на страховой случай временной потери трудоспособности по беременности и родам... Но суть та же! Найдите,если есть желание, этот Закон
    http://zakon.nau.ua/doc/?uid=1087.671.0
    там то же самое говорится и для такого случая:
    1) допомога по тимчасовій непрацездатності (включаючи догляд за хворою дитиною) (статті 35, 37 цього Закону);
    2) допомога по вагітності та пологах (статті 38, 39 цього Закону);
    3) допомога при народженні дитини (статті 40, 41 цього Закону);
    4) допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку (статті 42-44 цього Закону).

Цитата Сообщение от d_tolik Посмотреть сообщение
    elena80, я так понял, что вам (вашей маме) дали письменный ответ, да?

Да, данным аргументом (касательно определения "непрацездатної особи" со ссылкой на возраст, которое приводится в Законе №1058 "Про загальнообов язкове державне пенсійне страхування") налоговики не брезгуют пользоваться.
    Однако, их понимание несколько ограничено. И это можно попробовать письменно доказать. Ваши (изложенные вашей мамой) контраргументы могут быть следующими.

1. В статті 1 Закону України вiд 14.01.1998р. № 16/98-ВР "Основи законодавства України про загальнообов’язкове державне соціальне страхування" (далі – Закон 16/98) встановлюється: " Загальнообов'язкове державне соціальне страхування - це система прав, обов'язків і гарантій, яка передбачає надання соціального захисту, що включає матеріальне забезпечення громадян у разі хвороби, повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом, за рахунок грошових фондів, що формуються шляхом сплати страхових внесків власником або уповноваженим ним органом (далі - роботодавець), громадянами, а також бюджетних та інших джерел, передбачених законом". Згідно з нормами цього Закону 16/98 моя ДОНЬКА підлягає загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню та являється членом відповідних страхових фондів (має відповідне єдине СВІДОЦТВО).
    2. У статті 26 Закону 16/98 зазначається перелік випадків, що відносяться до страхових, серед яких є саме тимчасова непрацездатність (а не лише інвалідність, пенсійний вік, втрата годувальника, безробіття та таке інше). Між іншим, тут також зазначається, що " Характеристика страхових випадків, умови надання соціальних послуг, їх види та розміри матеріального забезпечення за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням визначаються законами України з окремих видів загальнообов'язкового державного соціального страхування, іншими нормативно-правовими актами, які містять норми щодо загальнообов'язкового державного соціального страхування".
    3.
    Саме Закон України вiд 18.01.2001р. 2240-IІІ " Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням" (далі – Закон 2240) у відповідності до Закону 16/98 визначає правові, організаційні та фінансові основи загальнообов'язкового державного соціального страхування громадян на випадок тимчасової втрати працездатності, у зв'язку з вагітністю та пологами, народженням дитини та необхідністю догляду за нею, у разі смерті, а також надання послуг із санаторно-курортного лікування та оздоровлення застрахованим особам та членам їх сімей. Матеріальне забезпечення та соціальні послуги, що надаються за цим Законом, є окремим видом загальнообов'язкового державного соціального страхування громадян, що здійснюється Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.
    Загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням, передбачає матеріальне забезпечення громадян у зв'язку з втратою заробітної плати (доходу) внаслідок тимчасової втрати працездатності (включаючи догляд за хворою дитиною, дитиною-інвалідом, хворим членом сім'ї), вагітності та пологів, догляду за малолітньою дитиною та таке інше.
    Страховий випадок - подія, з настанням якої виникає право застрахованої особи або членів її сім'ї на отримання матеріального забезпечення або соціальних послуг за цим Законом.
    Допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку так саме, як і вагітность та пологи, згідно із статтями 34 та 35 Закону 2240, є одним із видів матеріального забезпечення та страховим випадком.

Так вот. Эти самые аргументы (в купе с вышеуказанными положениями из Семейного и Гражданского кодексов Украины) стоит привести письменно. Видимо, также необходимо будет подтвердить статус ДОНЬКИ (приложить копию СВИДЕТЕЛЬСТВА застрахованного лица и копию
    НАКАЗА роботодавця про надання застрахованій особі відпустки для ...).
    Красной нитью должно проходить то, что для приобретения права на налоговый кредит в данном (уникальном и одновременно рядовом) случае ВОЗРАСТ члена семьи не иѳрает совершенно никакой роли и что законных оснований реализовать право ПРЕДОСТАТОЧНО!

Все это придется вам (т.е. МАМЕ) излагать письменно в видб ЖАЛОБЫ на имя начальника этой налоговой или вышестоящей (областной). И не скупитесь в этой жалобе указывать на неправомерность действий и незаконность выводов служебных лиц налоговой. Припомните им еще и ст.22 КОНСТИТУЦИИ, согласно которой ваши законные права гарантируются и не могут быть ограничены или отменены!

Ну, а кроме жалобы останется лишь один законный инструмент отстоять свое право - обратиться в административный суд с иском. Поведайте налоговикам о своем намерении...

Может, еще кто чего подскажет?

Гм-м...
    Вчитался еще раз в ваши исходные сведения... и НЕ понял: ребенок в отчетном году уже родился или еще нет?! Если нет, то нужно будет ссылаться из того же самого закона № 2240 на страховой случай временной потери трудоспособности по беременности и родам... Но суть та же! Найдите,если есть желание, этот Закон
    http://zakon.nau.ua/doc/?uid=1087.671.0
    там то же самое говорится и для такого случая:
    1) допомога по тимчасовій непрацездатності (включаючи догляд за хворою дитиною) (статті 35, 37 цього Закону);
    2) допомога по вагітності та пологах (статті 38, 39 цього Закону);
    3) допомога при народженні дитини (статті 40, 41 цього Закону);
    4) допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку (статті 42-44 цього Закону).
    СПАСИБОЧКИ!!!! Я Вам очень благодарнаЧтоб я без вас делала...Сейчас я им напишу

СПАСИБОЧКИ!!!! Я Вам очень благодарнаЧтоб я без вас делала...Сейчас я им напишу
    elena80, в отличие от вас, я с подобной ситуацией практически не сталкивался, а потому и приведенные мною вам в помощь аргументы "непричесанные" (черновые).
    Полагаю, что истинную суть возникшего спора с налоговой вы прекрасно понимаете. Цели вашего обращения с жалобой должны быть следующими (типа плана):

- засвидетельствовать факт своего первоначального обращения;
    - подтвердить факт письменного отказа (даты, ФИО, приложить копию ответа);
    - коротко озвучить причины (мотивировку) отказа (коротко процитировать ответ);
    - полностью и последовательно выложить все свои контраргументы (закон дает право членам семьи сделать выбор на обращение - родственные отношения подтверждаются - я лично давала деньги и поручение оплатить и действовала в рамках Семейного и Гражданского законодательства - дочь застрахована и временно нетрудоспособна, что подтверждается документально в согласии с законодательством);
    - подытожить: выводы служащих ошибочны, а потому и их действия неправомерные, нарушают мои законные и конституционные права;
    - прошу: принять меры для восстановления моего права, принять декларацию со всеми документами, произвести возмещение в установленные законом сроки и порядке.

И пожалуйста, не спешите.
    Составьте добротный документ, чтобы... "овчинка стоила выделки"!
    Вы должны помнить, что ЖАЛОБУ подать проще, чем ИСК в суд. Не горячитесь, используйте максимально свой шанс.
    Искренне.
    Последний раз редактировалось d_tolik; 10.03.2011 в 15:20.

Добрый день! Я являюсь студенткой заочной формы обучения, и хочу получить налоговый кредит, но не очень понимаю, как это сделать, тему перечитала, и возникли вопросы.
    С какими документами идти в налоговую инспекцию, как я выяснила, это:
     копия договора об обучении;
     копия паспорта;
     копия идентификационного кода;
     оригиналы платежек за 2010г. ( у меня она одна, на всю сумму за год);
     оригинал справки о доходах.

Затем, как я поняла, необходимо будет заполнить декларацию и тут возникла проблема. В справке о доходах имеются такие цифры:
    1.нараховано сукупного доходу (21787,75 грн.) в тому числі:
    1.1 заробітної плати (21397,60 грн.)
    1.2 суми, що є додатковим благом (331,62 грн.)
    *суми, що є додатковим благом x 1, 1765 (390,15 грн.)
    2. З цього сукупного доходу проведені такі вирахування:
    2.1 вирахування утриманих соціальних внесків (766,13 грн. )
    3. Сума доходу з якого справляється податок (21021,62 грн.)
    4. Сума податку з доходів фізичної особи (3153,24 грн.)

*Коефіцієнт застосовується для визначення суми оподаткування доходів в будь-яких не грошових формах (ст. 3.4 закону України про податок з доходів фізичних осіб)

Оплата за год обучения составляет 3480 грн.
    Очень прошу помочь рассчитать, и подскажите, что писать в декларацию, какие цифры? А может выгоднее подать справку о доходах родителей, у которых зарплата побольше?

Цитата Сообщение от Oksana_ya Посмотреть сообщение
    Добрый день! Я являюсь студенткой заочной формы обучения, и хочу получить налоговый кредит, но не очень понимаю, как это сделать, тему перечитала, и возникли вопросы.
    С какими документами идти в налоговую инспекцию, как я выяснила, это:
     копия договора об обучении;
     копия паспорта;
     копия идентификационного кода;
     оригиналы платежек за 2010г. ( у меня она одна, на всю сумму за год);
     оригинал справки о доходах.
    Здравствуйте, Oksana_ya!

Идти в налоговую или не идти - вам решать.
    Можете заранее заготовить документы и отправить по почте ценным письмом с описью вложений рекомендованным уведомлением.

Сходить в отдел по работе с физлицами имеет смысл для того, чтобы:
    - получить бесплатно бланки декларации и приложений к ней (хотя - сейчас доступны в интернете электронные такие документы);
    - получить консультации и (для осторжности!) заполнить декларационный пакет в черновике (под карандаш).

Если же вы захотите все проделать за один приход в налоговую, то:
    - основательно подготовьтесь, для чего еще раз внимательно перечитайте темы на форуме;
    - не верьте слепо инспектору налоговой при заполнении численных значений в декларацию и розрахунок - только вы сами (на свое личное усмотрение) можете заявить свои цифры, за что и расписываетесь, а работник налоговой не имеет права вам их указывать;
    - к числу перечисленных вами документов, по-видимому, придется с собою прихватить оригиналы паспорта, кода, договора с ВУЗом (для личного предъявления) и копию квитанции об оплате (т.к. сдается копия, а не оригинал; в оригинале сдается - только справка о доходах);
    - отдельно нужно заготовить ЗАЯВЛЕНИЕ (с копией, на которой вам поставят отметку о принятии), которое нужно назвать "неотъемлемой частью декларации" и в котором обязательно (как минимум!) нужно будет указать желаемый вами способ и порядок получения денег-возмещения (на личный ваш счет в банке ИЛИ наличкой в конкретном отделении банка, ИЛИ наличкой по почте на ваше ФИО по адресу регистрации места проживания)...
    Затем, как я поняла, необходимо будет заполнить декларацию и тут возникла проблема. В справке о доходах имеются такие цифры:
    1.нараховано сукупного доходу (21787,75 грн.) в тому числі:
    1.1 заробітної плати (21397,60 грн.)
    1.2 суми, що є додатковим благом (331,62 грн.)
    *суми, що є додатковим благом x 1, 1765 (390,15 грн.)
    2. З цього сукупного доходу проведені такі вирахування:
    2.1 вирахування утриманих соціальних внесків (766,13 грн. )
    3. Сума доходу з якого справляється податок (21021,62 грн.)
    4. Сума податку з доходів фізичної особи (3153,24 грн.)
    *Коефіцієнт застосовується для визначення суми оподаткування доходів в будь-яких не грошових формах (ст. 3.4 закону України про податок з доходів фізичних осіб)

Очень прошу помочь рассчитать, и подскажите, что писать в декларацию, какие цифры?
    Оплата за год обучения составляет 3480 грн.
    Налоговики наверняка настойчиво попросят вас внести в декларацию числа из п.1 (= п.1.1 + п.1.2) и из п.4.

Я же вам (как и всем гражданам) настоятельно рекомендую вписать:
    - в колонку 3 таблицы из п.1.1 раздела 1 декларации - сумму из п.3 вашей справки;
    - в колонку 4 таблицы из п.1.1 раздела 1 декларации - сумму из п.4 вашей справки.
    Эти же цифры транслируете потом в таблицу расчета суммы возмещения (раздел 1 додатка 2).
    Такие действия приведут к тому, что в додатке 2 "Розрахунок" вы получите математически верный результат по заведомо незаконному алгоритму от налоговой. А именно: 522,00 грн. Это ваши законные деньги!
    Если "поведетесь" на требования налоговиков, то рассчитанная вами (при "медвежьей подаче" инспектора) сумма получится заниженной. А именно: 407,08 грн.

Я обычно, подавая декларацию, отступаю от рекомендованных форм. В частности, я меняю название колонки 3 таблицы по п.1.1 раздела 1 декларации и комментирую: " Назву колонки 3 п.1.1 Розділу 1 змінено з «Сума нарахованого доходу» на «Сума нарахованого загального доходу у вигляді заробітної плати, з якого справляється податок (ПДФО)» та в цієї колонці зазначені відповідні мої достовірні дані із ДОВІДКИ про доходи від мого роботодавця". Эти свои личные изменения я поясняю письменно в Заявлении, мотивируя их тем, что "существующая рекомендованная и неутвержденная должным образом ГНСУ форма декларации завышает мои налоговые обязательства" (такая возможность прямо предусмотрена законами!).
    А может выгоднее подать справку о доходах родителей, у которых зарплата побольше?
    Ваших доходов хватает "с головой", чтобы получить право на налоговый кредит в полном объеме.
    Налоговый кредит в вашем случае - это 3480 грн (сумма ваших расходов).
    Налоговое возмещение - 522 грн (15% от 3480 грн).

Если договор с ВУЗом заключен на ваше имя и в квитанции об оплате также плательщиком значитесь вы, то вам лично во всех отношениях будет проще "сдаваться". Если что-то не так и/или появились новые вопросы, - сообщайте/спрашивайте. Думаю, что вам здесь помогут!
    С уважением.

По умолчанию Соседние темы

На данном форуме есть несколько активных тем по этому поводу, например:
    http://www.urist.in.ua/showthread.php?t=12471
    http://www.urist.in.ua/showthread.php?t=50063
    http://www.urist.in.ua/showthread.php?t=73255
    http://www.urist.in.ua/showthread.php?t=114731 (а вот здесь - и другие ссылки).

Страница 13 из 20 ПерваяПервая ... 391011121314151617 ... ПоследняяПоследняя

Метки этой темы

Социальные закладки

Социальные закладки

Ваши права