Страница 5 из 6 ПерваяПервая 123456 ПоследняяПоследняя
Показано с 41 по 50 из 53

Дякую всім за поради. Вирішила все-таки найняти платного адвоката. Юридичних клінік у нас в місті немає, а їздити за 70км в обласний центр не маю можливості. Та і під безплатну допомогу я не підпадаю.
    Останньою краплею стало те, що в причині скасування постанови на тимчасову заборону виїзду та водіння транспортних засобів державний виконавець вказала: заборгованість зі сплати аліментів ХХХХ погашена в повному обсязі та станом на 15.02.2021 року відсутня. Я в шоці. Борг мало того що не виплачений, а ще й збільшується. Написала заяву про розрахунок заборгованості і сьогодні віднесла в ивконавчу службу. Подивлюсь, що вона нарахує і знову буду скаргу писати.
    Більше не маю сил воювати сама. Завтра йду на консультацію і буду підбирати адвоката.

Може хтось мав досвід стягнення аліментів відповідно до Конвенції про міжнародне стягнення аліментів на дітей та інших видів сімейного утримання. Так як колишній чоловік працює в Польші, то я можу спробувати. Адвокат мені нічого не зміг сказати. Він ніколи з таким не стикався. Я хочу подати клопотання про визнання і виконання рішення про стягнення аліментів.
    Відповідно до ковенції до клопотання додаються належним чином оформлені судом, що виніс рішення, такі документи:
    копія судового рішення;
    довідка про те, що рішення набрало законної сили;
    довідка про часткове виконання або невиконання рішення на території України;
    довідка про те, що відповідач був належним чином повідомлений про день судового засідання, та копії документів, що це підтверджують, якщо відповідач не брав участі в судовому засіданні;
    копія протоколу судового засідання (або журналу судового засідання), під час якого справу про стягнення аліментів було розглянуто по суті;
    фотокартка стягувача.
    Саме по цих пунктах я маю декілька питань:
    1. Копія судового рішення - я маю виконавчий лист на стягнення аліментів, виданий в 2006 році. Це те що потрібно, чи потрібно звернутись до суду для отримання копії рішення?
    2. Довідка про те, що рішення набрало законної сили - що це має бути? Де її отримати? Може постанова про відкриття виконавчого провадження?
    3. Довідка про часткове виконання або невиконання рішення на території України - підійде розрахунок заборгованості виданий держвиконавцем?
    4. Довідка про те, що відповідач був належним чином повідомлений про день судового засідання, та копії документів, що це підтверджують, якщо відповідач не брав участі в судовому засіданні - хто видає таку довідку?
    5. Копія протоколу судового засідання (або журналу судового засідання), під час якого справу про стягнення аліментів було розглянуто по суті - її можна отримати в суді, я кщо рішення від 2006 року?
    Буду дуже вдячна за допомогу.

международные договора Украины (в том числе с Польшей) о правовой помощи предусматривают, в частности, что решение украинского суда может быть принято к исполнению в Польше.

Так, але до 18 років дітям залишилось фактично 4 місяці. А як бути із заборгованістю? Чи будуть стягувати з його зарплати в Польщі?
    Потім, після 18 років я буду подавати на аліменти до 23 років на час навчання. Спробую через Польщу це зробити.
    В понеділок напишу заяву про видачу копій документів в суді. Потім це все перекладу і відправлю в Міністерство юстиції. Чи можу я сама перекласти документи і потім завірити в нотаріуса, щоб зменшити витрати. Польську мову я знаю і для мене це не проблема. А може взагалі можна не завіряти?
    За наявні позови адвокат порадив навіть не паритись, перегланув документи і сказав, що в колишнього чоловіка шансів немає. Адвокат навіть грошей з мене не взяв. Єдине, що сказав, що якщо вдруг щось, то тоді допоможе написати заяву на апеляцію. А ще сказав, що якщо я маю можливість написали "кляузу" напряму на фірму де працює боржник. Додати до листа всі докази на українській мові та переклад і попередити, що подаю таку ж заяву в Міністерство юстиції гідно Конвенції, а також попросити провести профілактичну бесіду з боржником. Казав що в нього по Україні був досвід, що самі керівники сприяли виплаті боргу.

я не знаю, будут ли в Польше высчитывать у него долги, но в Польше будут выполнять решение украинского суда

Хто стикався з затягування суддею розгляду справи по суті?
    Встановлений в нових кодексах повний строк розгляду справи в порядку загального позовного провадження становить 125 днів, з яких: 5 днів на відкриття провадження у справі, 60 днів на проведення підготовчого провадження, строк якого може бути продовжено ще на 30 днів, і 30 днів на розгляд справи по суті.
    Ухвала була прийнята 10 листопада 2020 року. Підготовче засідання було призначене на 29 грудня 2020 року. Так як позивач не зявився, засідання перенесли на 04 лютого 2021 року. 04 лютого представник позивача подав клопотання про допит свідків. Я проти клопотання не заперечувала. Суд ніякої ухвали не виносив. Засідання перенесли на 22 лютого. Сьогодня представник позивача подав клопотання про залучення третьої сторони - опікунсьої ради. Згідно клопотання позивача він неодноразово звертався в опікунсьу раду на визначення місця проживання сина з ним. До мене ніяких заяв не доходило. Син також стверджує, що нічого про це не знає. Засідання перенесли на 19 березня. Одразу з суду я поїхала в опікунсьу раду. Зі слів працівників позивач до них не звертався жодного разу, ніяких рішень вони не виносили.
    З дня прийняття ухвали про відприття справи пройшло на сьогодні 104 дня, а 19 березня вже буде 129 днів. Що робити в дані ситуації? Писати скаргу на суддю?

Написала заяву в суд про прискорення розгляду справи, через пропущення термінів відповідно до ЦПК. Не знаю, що це дасть.

судьи сейчас перегружены работой, поэтому и такие задержки в рассмотрении дел. Плюс плохое финансирование и у них проблемы с отправкой почтовой корреспонденции (решений, повесток и тд). У вас еще хорошо дело движется. Бывает подготовительное назначают на дату через 3-5 месяцев с даты открытия производства.
    Юридические услуги в Одессе 093-73-22-73-6 Николай

Після того, як я написала заяву про пришвидшення розгляду справи, наступного дня підготовче провадження було закрите і на 19 березня призначено засідання по суті.

А по стягненні аліментів відповідно до Конвенції про міжнародне стягнення аліментів на дітей та інших видів сімейного утримання - нічого не вийде. В переліку документів, які необхідно подати є довідка про про часткове виконання або невиконання рішення на території України. Так як виконавче провадження є відкрите і частково аліменти все-таки сплачуються, то я такої довідки взяти не можу. В суді сказали, що довідку видає виконавча служба, але для цього потрібно знову закрити виконавче провадження.

Ще питання про проведенню експертизи ДНК. Експертизу призначено на 12 березня. Але позивач не заплатив за неї. В направленні на експертизу вказано, що позивач повинен оплатити на місці, коли зявляться всі особи, в яких необхідно взяти зразки. Адвокат каже, що це не правильно. Спочатку направляється квитанція на оплату. Потім позивач протягом семи днів платить за експертизу. Далі призначається день для взяття аналізів. Але посилання на такий порядок мені дати не може. Я також перечитала всі інструкції і не знайшла такої процедури. Може хтось може з цим допомогти.
    Позивач за кордоном і я не думаю, що він зявиться на експертизу. Мені ж з дитиною необхідно там бути, а вдруг він приїде. Потім я так думаю, що потрібно написати клопотання про те, що справу розглядали без результатів аналізів. З суддею я говорила, вона не заперечує. Каже, що більше направлення на аналізи не дасть. Але мені потрібно якось обгрунтувати, посилаючись на порушення в процедурі проведення експертизи і не явкою позивача.

По умолчанию Як оспорити рішення суду про скачування постанов

05 серпня 2020 року було відкрите виконавче провадження. Борг на той час згідно виконавчого листа становив 73тис грн.
    13 січня 2021 року (через 5 місяців) виконавча служба винесла постанови про встановлення тимчасових обмежень на боржника.
    15 січня 2021 року боржник подав скаргу в суд з оспоренням цих постанов. В скарзі надав неправдиву інформацію: написав, що борг погашається і додав три квитанції. Насправді це не погашення боргу, а поточні платежі аліментів згідно відкритого виконавчого провадження.
    04 лютого 2021 року суд виніс ухвалу про скасування цих постанов. В ухвалі суд встановив:
    "Також, після 05.08.2020 року до 01.01.2021 року ОСОБА_2 сплатив борг по аліментах за три місяці, що підтверджується квитанціями: від 29.10.2020року на суму 3188грн., 24.11.2020року на суму 3216,08грн., 30.12.2020року на суму 3200грн..
    Боргу починаючи з 05.08.2020 року по 01.01.2021 року в 6 місяців (чи в 4 місяці) станом на 01.01.2021 року, як стверджує виконавець не має, оскільки виконавче провадження повторно відкрито 05.08.2020року."
    Відповідно до п. 9 ст.71 Закону України "Про виконавче провадження"
    "За наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за чотири місяці, державний виконавець виносить вмотивовані постанови"
    Фактично з дня відкриття провадження 05.08.20 до дня винесення постанов 13.01.2021 пройшло більше 5 місяців. На даний час вже пройшло 7 місяців.
    Мене як стягувача в суд не викликали. З ухвалою суду ознайомилась випадково. Спочатку в реєстрі судових засідань побачила призначений розгляд скарги. Потім в реєстрі судових рішень знайшла ухвалу.
    12 лютого 2021 року виконавча скасувала постанови, вказавши причинами не ухвалу суду, а те, що боржник повністю погасив борг. На даний момент борг не погашено зовсім. На апеляцію виконавча служба не подавала і нічого оспорювати не хоче. Мене до відома, що постанови скасовані і поякій причині, не повідомляли.
    01 березня 2021 року я написала скаргу в суд на бездіяльність виконавчої служби. Прошу суд скасувати постанови про скасування тимчасових обмежень в звязку з тим, що на даний час борг не погашено. Тепер боржника запросили в суд, як сторону справи.
    Однак, я думаю, що виконавча служба одразу винесе нові потанови про скасування, вказавши в причині ухвалу суду.
    Тепер основне питання: Як мені оспорити ухвалу про скасування постанов про тимчасове обмеження, якщо я не була стороною у справі?

Страница 5 из 6 ПерваяПервая 123456 ПоследняяПоследняя

Социальные закладки

Социальные закладки

Ваши права