Страница 3 из 5 ПерваяПервая 12345 ПоследняяПоследняя
Показано с 21 по 30 из 49

По умолчанию Щодо перетину боржником державного кордону

Добрий день. Підскажіть, будь-ласка, в такому питанні. Боржник по аліментах працює офіційно за кордоном. Я маю його довідку про доходи з польської фірми, він її надав сам. Коли виконавча служба подала запит про перетин ним кордону, то прийшла відповідь з Державної прикордонної служби України:
    Параметри запиту:
    Боржник: ----------------
    дата народження: 15.01.1978
    Дата перетину кордону з: 05.08.2020 по: 17.01.2021
    Результат обробки запиту:
    За вказаними параметрами в Державної прикордонної служби України відсутні дані щодо перетину
    боржником державного кордону
    Відповідь отримано: 17.01.2021 22:50

Як таке взагалі можливо? при цьому він зараз знову перебуває за кордоном.

что вам непонятно?
    за период с 05.08.2020 по 17.01.2021 должник границу не пересекал
    Если вы видите препятствия, значит вы отвлеклись от цели

По умолчанию Скасування постанови про тимчасову заборону виїзду за кордон

Допоможіть з таким питанням. 13 січня 2021 року державним виконавцем була винесена постанова про тимчасову заборону виїзду за кордон та тимчасову заборону керування транспортним засобом. Боржник подав скару в суд на дії державного виконавця.
    Навожу ухвалу суду:

Заслухавши представника заявника, з`ясувавши обставини справи, суд дійшов висновку про задоволення скарги з огляду на таке.

Відповідно до ч. 1ст. 1 Закону України «Про виконавче провадження», виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) (далі - рішення) - сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначеніКонституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно - правовими актами, прийнятими відповідно до цьогоЗакону, а також рішеннями, які відповідно до цьогоЗаконупідлягають примусовому виконанню.

Статтею 2 Закону України «Про виконавче провадження»визначено, що виконавче провадження здійснюється з дотриманням таких засад: верховенства права; обов`язковості виконання рішень; законності; диспозитивності; справедливості, неупередженості та об`єктивності, тощо.

Відповідно дост. 74 Закону України «Про виконавче провадження»рішення, дії чи бездіяльність виконавця та посадових осіб органів виконавчої служби щодо виконання рішення суду можуть бути оскаржені сторонами, іншими учасниками та особами до суду, який видав виконавчий документ, у порядку передбаченому законом.

Згідно зст. 447 ЦПК Українисторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією чи бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби або приватного виконавця під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно доЦПК України, порушено їх права та свободи.

Відповідно до ч. 9ст. 71 Закону України «Про виконавче провадження», за наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за чотири місяці, державний виконавець виносить вмотивовані постанови: 1) про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві виїзду за межі України - до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі; 2) про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві керування транспортними засобами - до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі; 3) про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві користування вогнепальною мисливською, пневматичною та охолощеною зброєю, пристроями вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, - до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі; 4) про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві полювання - до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі.

Відповідно до ст.6 Закону України «Про порядок виїзду з України і в`їзду в Україну громадян України», право громадянина України на виїзд з України може бути тимчасово обмежено у випадках, крім іншого, коли він ухиляється від виконання зобов`язань, покладених на нього судовим рішенням або рішенням інших органів (посадових осіб), що підлягає примусовому виконанню в порядку, встановленому законом, - до виконання зобов`язань або сплати заборгованості зі сплати аліментів.

Окрім того, в листі Верховного Суду України від 01.02.2013 "Судова практика щодо вирішення питання про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України" зазначено, що законом передбачено юридичні санкції у вигляді тимчасового обмеження у праві виїзду не за наявності факту невиконання зобов`язань, а за ухилення від їх виконання. У зв`язку з цим з метою всебічного і повного встановлення усіх обставин справи, встановлення дійсних прав та обов`язків учасників спірних правовідносин суду належить з`ясувати, чи дійсно особа свідомо не виконувала належні до виконання зобов`язання в повному обсязі або частково.

Отже,Законом України "Про виконавче провадження"закріплено право державного виконавця, у разі ухилення боржника від виконання зобов`язань, покладених на нього рішенням, звертатись до суду за встановленням тимчасового обмеження у праві виїзду боржника за межі України.

Разом з тим, відповідно до ч.10ст.71 Закону України «Про виконавче провадження», тимчасове обмеження боржника у праві керувати транспортними засобами не може бути застосовано, крім іншого, в разі, якщо встановлення такого обмеження позбавляє боржника основного законного джерела засобів для існування.

Судом установлено, що 25.05.2006 року рішенням Червоноградського міського суду Львівської області у справі №2-2730 з ОСОБА_2 вирішено стягувати аліменти на користь ОСОБА_3 ( ОСОБА_4 ) на утримання дітей: доньки ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1 та сина ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі 1/3 частини з усіх видів його заробітку (доходу) щомісячно починаючи з 03.05.2006 року до досягнення дітьми повноліття.

На виконанні Червоноградського міського відділу державної виконавчої служби Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів) перебуває виконавче провадження АСВП № 62728983 з виконання виконавчого листа №2-2730 виданого 01.08.2008 року Червоноградським міським судом Львівської області.

27.06.2018 року ОСОБА_4 звернулася з заявою про закінчення виконавчого провадження про стягнення аліментів із ОСОБА_2 у зв`язку із відсутністю заборгованості по аліментам станом на 27.06.2018 року. Повідомила, що претензій до ОСОБА_2 , а також до виконавчої служби не має. Постановою старшого державного виконавця Червоноградського міського відділу ДВС Головного територіального управління юстиції у Львівській області Оліярник Г.В. від 27.06.2018 року виконавче провадження закінчене.

За заявою ОСОБА_4 від 29.07.2020 року державним виконавцем Червоноградського міського відділу ДВС Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції постановою від 05.08.2020 року повторно відкрито виконавче провадження.

Постановами державного виконавця Червоноградського міського відділу державної виконавчої служби Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів) Дегтярьової Р.О. від 13.01.2021р., у зв`язку з наявністю у ОСОБА_2 заборгованості зі сплати аліментів у розмірі 83227,90грн. за період з 01.07.2018р. по 01.01.2021р., щодо останнього встановлено тимчасові обмеження до погашення цієї заборгованості: у праві виїзду за межі України та у праві керування транспортними засобами.

Відповідно до звіту про доходи ОСОБА_2 з 18.10.2019 року перебуває в трудових відносинах в Республіці Польща з ХМР Едіта Черпял, АДРЕСА_1 в якості водія та середньомісячна зарплата (нето) за 2020рік - 1046 злотих. Термін контракту до 31.12.2021 року.

Також, після 05.08.2020 року до 01.01.2021 року ОСОБА_2 сплатив борг по аліментах за три місяці, що підтверджується квитанціями: від 29.10.2020року на суму 3188грн., 24.11.2020року на суму 3216,08грн., 30.12.2020року на суму 3200грн..

Боргу починаючи з 05.08.2020 року по 01.01.2021 року в 6 місяців (чи в 4 місяці) станом на 01.01.2021 року, як стверджує виконавець не має, оскільки виконавче провадження повторно відкрито 05.08.2020року.

Крім того, як зазначає заявник у скарзі період сплати аліментів з 01.07.2018 року по 01.07.2020 року коли син жив з ним оскаржується в судовому порядку.

Виконавцемне встановлено та не надано суду доказів тих обставин, що ОСОБА_2 ухилявся від сплати призначених рішенням суду аліментів.

Також, державний виконавець під час винесення оскаржуваних постанов керуваласястаттею 71 Закону України «Про виконавче провадження», однак не виконала імперативної заборони, зазначеної в цій нормі, оскільки обмеження боржника в праві керування транспортними засобами позбавило його джерела доходу для існування, а також для сплати аліментів на неповнолітніх дітей.

Відповідно дост. 451 ЦПК Україниза результатами розгляду скарги суд постановляє ухвалу. У разі встановлення обґрунтованості скарги суд визнає оскаржувані рішення, дії чи бездіяльність неправомірними і зобов`язує державного виконавця або іншу посадову особу органу державної виконавчої служби, приватного виконавця усунути порушення (поновити порушене право заявника). Якщо оскаржувані рішення, дії чи бездіяльність були прийняті або вчинені відповідно до закону, в межах повноважень державного виконавця або іншої посадової особи органу державної виконавчої служби, приватного виконавця і право заявника не було порушено, суд постановляє ухвалу про відмову в задоволенні скарги.

Враховуючи, що постанови про тимчасове обмеження боржника у праві виїзду за межі України та у праві керувати транспортними засобами винесено державним виконавцем передчасно, та такі, що порушують право скаржника на отримання джерела доходу, як засобу для існування та подальшої сплати аліментів, а також й те, що скаржник офіційно працевлаштований у Республіці Польща, суд вважає неправомірними дії державного виконавця щодо винесення оскаржуваних постанов, а тому такі слід скасувати.

Керуючись ст. 451 ЦПК України , суд -

ПОСТАНОВИВ :

Скаргу задовольнити.

Визнати незаконною та скасувати постанову державного виконавця Червоноградського МВ ДВС Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів) Дегтярьової Руслани Олегівни від 13.01.2021року у виконавчому провадженні № 62728983 про тимчасове обмеження ОСОБА_2 у праві керування транспортними засобами.

Визнати незаконною та скасувати постанову державного виконавця Червоноградського МВ ДВС Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів) Дегтярьової Руслани Олегівни від 13.01.2021року у виконавчому провадженні № 62728983 про тимчасове обмеження ОСОБА_2 у праві виїзду за межі України.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи,якому ухвала суду не були вручен і у день її проголошення або складення,має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Повний текст ухвали складено 05.02.2021року.

Суддя: Д. І. Рудаков

Тепер виходить що даний вирок суду порушує права моїх дітей. Яким чином можна отримати борг по аліментах, якщо ніякі заборони не можуть бути накладені? Судитись і оскаржувати суму боргу він може роками.
    До речі при подачі заяви до суду про оспорення боргу боржник просив про забезпечення позову і призупиненню всіх дій щодо стянення заборованості, але суд йому відмовив. Про цей факт представник боржника делікатно промовчав.

Які мають бути мої наступні дії? Подавати апеляційну заяву я не можу. Чи дасть щось подача скарги до суду? На кого цю скаргу подавати? Адже це рішення суду ущемляє і мої інтереси.

По умолчанию Борг по аліментах

Підскажіть чи можна подати до суду заяву про стянення боргу по аліментах?
    Виконавча служба не може добитись виплат.
    Боржник подав до суду про звільнення від сплати аліментів. Суд постійно переноситься з різних причин. Думаю боржник спеціально тягне час.
    Борг збільшується.
    Боржник майна немає, транспортного засобу також, працює за кордоном.
    Виконавча винесла постанову про заборону виїзду і право керувати транспортним засобом, а суд ці постанови скасував.
    Я подала до суду заяву про стянення пені за не виплату аліментів, але через перенесення розгляду справи по звільненню від заборованості, ця справа також переноситься.
    Методів стянення боргу не залишилось.

От количества "тем" на одну и ту же тему интерес к теме не увеличивается.
    Самое подозрительное - это одинаковое мнение двух и более юристов

Вот наглядный результат для пользователей, когда "сам себе юрист".
    При отсутствии надлежащей правовой защиты - негативный результат, и отсутствие перспектив на удовлетворение заявленных требований, хотя по закону есть все основания.
    Для получения юридической консультации, составления документов, и других юридических услуг обращайтесь ☎️: +38 (095) 211-48-23 (Viber, Telegram, WhatsApp) +38 (097) 449-66-56 ✉: uristka965@gmail.com

Я розумію, що потрібен юрист. Так де ж його звяти?
    Проблема в тому, що я його фінансово не потягну. За те, що юрист веде справу про виключення з реєстру батьківства колишнього чоловіка, я заплатила 3000 грн. А це більше половини моєї зарплати. Юрист просто написав згоду на проведення генетичної експертизи. А в мене на утриманні троє дітей. Дочка на платному вчиться. І ось як бути в такій ситуації? Юрист мені казав, що після того як колишнеього чоловіка визнають батьком, він мені поверне плату за послуги юриста. Але ж колишній чоловік навіть аліменти не хоче платити, то коли ж він ці гроші поверне. Суд про виключення з реєстру батьківства відбувся в кінці грудня. Була призначена генетична експертиза, але колишній чоловік її не оплачує. На 22 лютого призначили позапланове судове засідання через звернення експерта. Колишнього чоловіка не буде - він за кордоном. Прийде його юрист і знову буде вимагати перенести засідання.
    Для суда по звільненні колишнього чоловіка від аліментів я вже юриста немаю за що найняти. Більше того, я розумію, що навіть якщо я виграю суд, то гроші забрати майже нереально. В боржника немає нічого. Нерухоме майно: 1/3 квартири в якій прописані двоє неповнолітніх дітей (одна з них його дочка). Машини і офіційної роботи немає. Якщо є якісь рахунки, то все на теперішній жінці. А він просто відмовялється платити і все.
    Я сподівалась, що тимчасова заборона водіння та виїзду за кордон заставить його виплатити борг. Але ці постанови скасовані.
    А саме головне, я знаю, що в нього є гроші повернути борг, але чим доказати?

В Украине порядок предоставления бесплатной первичной правовой помощи и бесплатной вторичной правовой помощи определен Законом Украины «О бесплатной правовой помощи». Посмотрите этот закон.

Предоставление бесплатной вторичной правовой помощи осуществляют региональные и местные центры и адвокаты, включенные в Реестр адвокатов, предоставляющих бесплатную вторичную правовую помощь лицам, если их среднемесячный доход не превышает двух размеров прожиточного минимума.

Бесплатные консультации предлагают отдельные юридические фирмы, есть волонтерские и частные инициативы, сеть юридических клиник и центров предоставления бесплатной правовой помощи, действующих в структуре Министерства юстиции уже несколько лет.
    Кроме этого, бесплатную правовую помощь в случае нарушения ваших прав, можно получить в одной из Общественных приемных Украинского Хельсинского союза по правам человека.
    http://helsinki.org.ua/advice-centres/

Кроме того, в Украине действует сеть юридических клиник, которая насчитывает более 60 таких пунктов оказания правовой помощи. Идея, которая лежит в основе юридических клиник — обеспечение студентам-юристам возможности оказывать бесплатные юридические консультации, в то же время, малообеспеченные слои населения могут получить качественную юридическую помощь.
    https://legalclinics.in.ua/

Угу....Студент из юридической клиники.... самое ОНО.... Разберется... посоветует и ВСЁ решится "автоматом". Знаю я эти "клиники"... В 99 случаях из 100 после "клинических советов" врывается туды (в смысле в клинику и потом) насквозь проигравший суд истец с воплями... "шо вы мне идиоты насоветовали".... Единственная отмазка.... - "так шо ж Вы хотели за бесплатно....?" Ну типа любой типа правовой форум, только в "сухом" реальном (устном) виде.

С "клиническим" советом Вы явно погорячились. Вряд ли ВЫ согласились бы в ОБЫЧНЫХ условиях на серьезную операцию, если бы знали, что ее будет проводить 3-4-курсник мединститута. ПРи том - самостоятельно и без надзора опытных. Чисто моё ИМХО. Или как пишет Аббадон:- "Впрочем я ни на чем не настаиваю". Финиш.

Если бы мне нужно было послушать мнения (не обязательно им следуя) дабы утвердиться в своем или увидеть в нем изъяны, и других вариантов услышать эти мнения на горизонте не видно, то почему нет?
    Не все студенты тупые.
    Вести дело я студенту бы не доверила, а послушать - почему нет?
    Один из вариантов.
    Разумеется, в такие "клиники" следует идти с не совсем пустой головой.

Страница 3 из 5 ПерваяПервая 12345 ПоследняяПоследняя

Социальные закладки

Социальные закладки

Ваши права