Страница 2 из 5 ПерваяПервая 12345 ПоследняяПоследняя
Показано с 11 по 20 из 48

Простите, вы юрист, ведущий дело клиента, или любитель, самостоятельно пытающийся помочь сам себе?

Сомнения появились после ваших попыток научить других участников форума.
    Вы сами себе помочь не можете, но других консультируете? Или как?
    Если вы видите препятствия, значит вы отвлеклись от цели

Я не юрист. Сама пробую займатись своєю справою, так як просто немаю коштів найняти юриста. Я живу в невеликому місті, де не всі заробляють так як в Києві. Саме тому читаю багато інформації. Помагаю лише тоді, коли бачу, що точно знаю відповідь на питання. Я розумю в якому становищі опиняються люди, які ставлять питання на форумі. Але дуже часто інформація подається заплутано і в ній важко розібратись самій. Повірте, я б з радістю найняла юриста і не забивала собі голову різними дурницями. Але проблема в тому, що мій колишній чоловік цю можливість має. Він не оспорює місце проживання дітей, а просто не хоче платити аліменти, хоча має таку можливість. Він всіма силами пробує тягнути час. В суді вже два позови на мене. Чи ви порадите забутись за борг та тягнути далі все самій.

Цитата Сообщение от Ukrmama Посмотреть сообщение
    ...Мене цікавить наступне: чи можуть свідки дати письмові покази? Зараз такий час, що люди не хочуть ходити по судах для дачі показів
    Соседи ваши легко могут. Где-то так...

АКТ
    про проживання в квартирі осіб за адресою: м. ЩЩЩЩ, вул. ЩЩЩ, буд.201, кв. 33
    та виконання батьківських обов’язків

м. ЩЩЩЩ ______ листопаду 2020 року

Комісія у складі:
    1. ___________________________________, проживаючого(-ої) за адресою:
    м. ЩЩЩЩ, вул. ЩЩЩ, буд.201, кв. _____, _________ року народження,

2. ___________________________________, проживаючого(-ої) за адресою:

3. ___________________________________, проживаючого(-ої) за адресою:

4. ___________________________________, проживаючого(-ої) за адресою:

склала цей акт про те, що у квартирі № ___ за адресою: м. ЩЩЩЩ, вул. ЩЩЩ, буд.201, кв. 33 проживають Ооооо Ллллл Ммммм (мати, 1986 р.н.), Ооооо Ммммм Ооооо, 2014 р.н. (донька), Ооооо Ккккк Ооооо, 2016 р.н. (донька).

Мати, Ооооо Ллллл Ммммм, характеризується нами позитивно, постійно проживає разом зі своїми доньками Ооооо Ммммм Ооооо та Ооооо Ккккк Ооооо, виконує свої батьківські обов’язки, займається вихованням та розвитком своїх дітей – її діти виховані, завжди охайні та доглянуті.

ФІО, підписи:
    1. _____________________________
    2. _____________________________
    3. _____________________________
    4. _____________________________

Виконавець нарахувала борг за цей період згідно моєї заяви, що в цей час аліменти не платились. Але колишній чоловік подав в суд з вимогою звільнити його від сплати заборгованості.
    ...
    Чи є в нього шанси не платити борг? Можливо мені потрібно погодитись із списанням цього боргу і не бігати по судах, якщо шансів виграти немає
    1. Від сплати аліментів його не звільнят. Законодавство не передбачає сплату аліментів від часу знаходження дітини в гостях у платника аліментів.

2. Меньше рассказывайте по судам детали. Помните, что они могут быть использованы против вас. Например, вы говорите, что он по таким-то причинам жил у него... И зачем??? А должны говорить, что вы стараетесь, чтобы у сына был отец и поэто даже сами часто настаиваете на том, чтобы он иногда побыл у него в гостях и не терял с ним контакта.

3. Если вы получили справку о его задолженности по алиментам и эта задолженность согласно справки большая - у вас прямой путь в полицию для уголовного преследования этого иллопа. Конечно, он подаст копию ухвалы на открытие судебного производства, но это всё ерунда - делайте первый шаг.

4. Сейчас не могу уделить внимание - у меня всего пять дней на написание заперечення по одному делу, а вот позже (с понедельника) загляну и постараюсь выяснить у вас больше деталей, чтобы было над чем подумать

P.S. Чуть не забыла...
    Скоро тут может появиться один графоман и начать поливать кого нить грязью (чаще бывает, что меня, но потом перекидывается на других) - не обращайте внимание, это местный сумасшедший, без такого было бы скучно
    Последний раз редактировалось elegia_irina; 24.11.2020 в 20:13. Причина: Объединение

Это было над той таблицей расчета пени, которую я дала выше

ПОЗОВНА ЗАЯВА
    про стягнення неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів

Статтею 180 СК України встановлено обов’язок батьків утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

30.08.2017 року ........ районний суд м. Кацапетовка та 18.10.2017 року Апеляційний суд Кацапетовской області своїми рішеннями зобов’язали відповідача сплачувати на користь позивачки аліменти на утримання двох неповнолітніх дітей в розмірі 1/3 частини з усіх видів доходів щомісячно, починаючи з 17.02.2017 року і до повноліття дітей (див.дод. 1, 2).

Таким чином, згідно Закону та рішенню суду відповідач зобов’язаний сплачувати аліменти.

Втім, незважаючи на свій обов’язок, відповідач неналежним чином виконує судове рішення по сплаті аліментів, тобто, прострочує сплату аліментів та сплачує їх в неповному обсязі.

Апеляційним судом Кацапетовской області у порядку розгляду оскаржуваного рішення ........ районного суду від 30.11.2018 року про стягнення пені з Відповідача встановлено, що несвоєчасна сплата відповідачем аліментів у 2018 році утворилась з вини відповідача (цитата з додатку №3,4): (тут в оригинале вставлена небольшая фотка-выдержка из решения апелляционного суда)

Відповідно до вищевказаних рішень судів з відповідача вже було стягнуто неустойку (пеню) за прострочення сплати аліментів за січень, лютий, березень, квітень та травень місяці 2018 року.

Але, сплата аліментів за інші місяці 2018 року - за червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад та грудень 2018 року - також відбувалась з простроченням строків сплати аліментів та не в повному обсязі.

Так, аліменти за червень місяць 2018 року (строк сплати з 1.07.2018) було сплачено двома частками - 03.09.18 року та 03.10.18 року, тобто, було прострочено сплату аліментів на 33 дні по першій сплаті, та на 62 дні по остаточній сплаті.

Аліменти за липень 2018 року (строк сплати з 1.08.2018) було сплачено двома частками - 03.10.18 року та 01.11.18 року, тобто, було прострочено сплату аліментів на 68 днів по першій сплаті, та на 92 дні по остаточній сплаті.

Аліменти за серпень 2018 року (строк сплати з 1.09.2018) було сплачено двома частками - 01.11.18 року та 01.12.18 року, тобто, було прострочено сплату аліментів на 61 день по першій сплаті, та на 90 днів по остаточній сплаті.

Аліменти за вересень 2018 року (строк сплати з 1.10.2018) було сплачено двома частками - 01.12.18 року та 28.12.18 року, тобто, було прострочено сплату аліментів на 60 днів по першій сплаті, та на 88 днів по остаточній сплаті.

Аліменти за жовтень 2018 року (строк сплати з 1.11.2018) було сплачено трьома частками - 28.12.18 року, 31.012.19 року та 02.03.2019 року, тобто, було прострочено сплату аліментів на 58 днів по першій сплаті, на 93 дні по другому платежу, та на 123 дні по остаточній сплаті.

Аліменти за листопад 2018 року (строк сплати з 1.12.2018) було сплачено двома частками - 02.03.19 року та 02.04.19 року, тобто, було прострочено сплату аліментів на 92 дні по першій сплаті, та на 123 дні по остаточній сплаті.

Аліменти за грудень 2018 року (строк сплати з 1.01.2019) було сплачено двома частками - 02.04.19 року та 30.04.19 року, тобто, було прострочено сплату аліментів на 91 день по першій сплаті, та на 119 днів по остаточній сплаті.

Більш детально про нарахування пені викладено далі у «Розрахунку пені за прострочення сплати аліментів»

Згідно ст.196 СК України у разі виникнення заборгованості з вини особи, яка зобов’язана сплачувати аліменти за рішенням суду, одержувач аліментів має право на стягнення неустойки (пені) у розмірі 1% суми несплачених аліментів ЗА КОЖЕН ДЕНЬ прострочення від дня прострочення сплати аліментів до дня їх повного погашення або до дня ухвалення судом рішення про стягнення пені, але не більше 100 відсотків заборгованості.

Також прошу суд звернути увагу на те, що відповідно до ст. 196 СК України за несвоєчасну сплату аліментів вина відповідача презюмується, тобто, платник аліментів вважається винним за несвоєчасну сплату аліментів, якщо не доведе належними доказами відсутність своєї вини у прострочені сплати аліментів. Позивач не повинен доводити вину відповідача по цій обставині.

По умолчанию как мне указывать доход на алименты

Дуже дякую. Саме це мене і цікавило. Суд назначили на кінець грудня. Якраз зараз готуюсь. Ще цікавить питання показів свідків. Якщо я візьму письмові покази сусідів , родичів і друзів, то чи потрібно їх завіряти в нотаріуса. Зараз така епідемічна ситуація що не кожен захоче йти в суд. Невідомо що буде до кінця грудня. Не хочеться щоб переносили суд, скоріше б з усім цим закінчити.

Нет, не нужно. В Акте (я давала его выше) есть указание их адресов и подписи, если у вашего илопа появится сомнение по поводу этого доказу - он вправе потребовать назначить экспертизу (но если всё подтвердится, она будет за его счёт). Поэтому без всякой химии пройдитесь по хорошим соседям (обязательно там зарегестрированным (прописанным), а не просто снимающих квартиру, и пусть подпишут (а рядом сами впишут своей рукой свою Фамилию и инициалы)).

Показания родных и друзей считаю излишними, суд отнесётся к ним с долей сомнения.

Что у вас с опекунским советом? Я упустила этот момент. Вы там были? Если нет - прямиком в свой районный опексовет и напишите заяву о том, что бывший муж терроризирует, покоя не даёт, придумывает разные уловки ПЫТАЯСЬ НАЙТИ СПОСОБ УКЛОНИТЬСЯ ОТ АЛИМЕНТОВ (копию заявы с номером и подписью принявшего её работника сохраните себе, в суд пойдёт)

И вбейте себе в подсознание - всё, что он сейчас делает - это для уклонения от алиментов, ищет способы. Везде этим и козыряйте (не, не козыряйте, а аргументируйте)

Але колишній чоловік подав в суд з вимогою звільнити його від сплати заборгованості
    Выложите сюда фотокопию его позовной заяви

(если вы её не получали - напишите заявление в суд и получите копию (образец подскажу, если шо)
    можно написать заявление на ознакомление с материалами дела и сфокать заяву там
    когда будет на руках - сделать ксерокс и закрасить белилкой (корректором) свои и его данные (можно и иначе, но даю самый простой способ) - теперь снова переснять фотиком (телефоном) и выложить сюда на форум)

Ваше пояснение, это одно, а его позовна заява - совсем другое. Нужно чётко понимать, чем его адвокат руководствовался, чем аргументирует, что просит

Отримала позовну заяву
    ВАЖНО!

А вы Відзив на его позовну заяву уже написали??? Там ведь СРОКИ!

P.S. Думаю, что вы просрочили время на Видзыв. Но всязи с карантином это можно попробовать исправить, написав заявление (НО ЭТО ЗАЯВЛЕНИЕ ПОДАЁТСЯ ВМЕСТЕ С ПРОСРОЧЕННЫМ ДОКУМЕНТОМ)
    Последний раз редактировалось elegia_irina; 23.11.2020 в 21:22. Причина: Объединение

Позовна заява прийшла тільки в пятницю. Я просто зареєструвалась в електронному суді і бачу всі позови скоріше. Зараз є два позови на мене як відповідача. В понеділок буде суд про виключення його з відомостей як батька, а на кінець грудня позов про звільнення його від аліментів.
    По першому позову суд вже переносили, бо суддя захворіла. Сподіваюсь, що в понеділок все-таки суд відбудеться. Там я найняла адвоката, але тепер думаю, що дарма. Я трошки така імпульсивна і зробила не подумавши. Ми вимагаємо експертизи ДНК і я взагалі-то впевнена в результаті.
    А ось по другому позову я вирішила сама захищатись. Ну просто немає коштів на все.
    Тепер я через електронний суд подала два позови на нарахування пені: перший за той період, який він оспорює, а другий за серпень 2020 року (він оплатив 29 жовтня). Ще подала позов на відшкодування 50% витрат за оплату навчання дочки. Можливо дарма я ці позови подавала.

Текст позовної заяви:

07.09.2002 року між мною, ------ . та ---------- (після одруження -----) відділом реєстрації актів громадського стану м. Червонограда зареєстровано шлюб (актовий запис №329).
    Від подружнього життя з відповідачкою у нас народилося двоє дітей: -------- 2003 р.н. та ---------- 2003 р.н. (копія свідоцтва про народження дітей додається).
    Згідно актового запису відділу реєстрації актів цивільного стану Червоноградського міського відділу юстиції від 22.01.2009 року № 15 шлюб між нами розірвано.
    25.05.2006 року рішенням Червоноградського міського суду Львівської області у справі №2-2730 з мене стягнуто аліменти на користь --------- на утримання дітей: доньки ------- 2003 р.н. та сина --------- 2003 р.н. в розмірі 1/3 частини з усіх видів його заробітку (доходу) щомісячно починаючи з 03.05.2006 року до досягнення дітьми повноліття.
    З даного приводу на виконанні Червоноградського міського відділу державної виконавчої служби Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції перебуває виконавче провадження АСВП№--------- з виконання виконавчого . листа №----- виданого 01.08.2008 року Червоноградським міським судом Львівської області.
    27.06.2018 року-------- звернулася з заявою про закінчення виконавчого провадження про стягнення аліментів із ----------- у зв'язку із відсутнісnо заборгованості по аліментам станом на 27.06.2018 року. Повідомила, що претензій до ---------, а також до виконавчої служби не має.
    Постановою старшого державного виконавця Червоноградського міського відділу ДВС Головного територіального управління юстиції у Львівській області ----------- від 27.06.201 8 року виконавче провадження закінчене.
    За заявою ----------- від 29.07.2020 року державним виконавцем Червоноградського міського відділу ДВС Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції постановою від 05.08.2020 року повторно відкрито виконавче провадження.
    Заборгованість зі сплати аліментів -----------------, згідно розрахунку державного виконавця складає станом на 01.10.2020 року - 82976.00 грн. а за період з 01.07.201 8 року до 01.07.2020 року - 73341 грн.
    Вважаю, що від сплати заборгованості по аліментам на утримання неповнолітніх дітей ---------- 2003 р.н. та ---------- 2003 р.н . стягнутих з мене на користь ------------ за рішенням Червоноградського міського суду від 25.05.2006 року, у розмірі 73341 гривень, що виникла за період з 01.07.2018 року до О 1.07.2020 року я повинен бути звільненим виходячи з наступного.
    З О 1.07. 2018 року до О l .07.2020 року мій син, -------------, припинив проживати з матір'ю ----------------------------, та почав проживати зі мною та моєю мамою -------------------------------------, та повністю перебував на моєму утриманні за адресою: --------------------------------, що підтверджується наступними доказами:
    - Актом №5278/07 від 23.10.2020 року КП «Червонограджитлокомунсервіс»;
    - Показаннями свідків: ---------- (сусідка); --------- (сусідка); --------- (однокласниця).
    Саме проживання сина ----------- зі мною та бабусею, та перебування на моєму утриманні стало підставою до того, що 27.06.2018 року відповідачка звернулася з заявою про закінчення виконавчого провадження про стягнення аліментів на дітей.
    У період з 01.07.2018 до 01.08.2020 року поки --------- проживав постійно по --------- разом зі мною та бабусею, я частково був за кордоном щоб забезпечити йому та дочці від шлюбу в якому я зараз перебуваю належне матеріальне утримання . У вказаний період з ---------- частково жила по --------------------- і моя теперішня сім'я (я, дружина, спільна дитина (дочка), син дружини від першого шлюбу).
    За вказаною адресою ------------- хотів нроживати за власним бажанням, оскільки там були створені належні умови. Він мав свою кімнату і до нього приходили друзі.
    За весь період проживання ------ не з матір'ю, мати ---------- участі у житті сина не приймала, він навіть не мав її номеру телефону.
    Як зазначалося вище, у зв'язку із народження доньки у 2018 році , я змушений був періодично їздити за кордон. Діти росли, і коштів потрібно було більше. Тому, я неодноразово просив ----------- взяти д итину до себе оскільки підліток потребує постійного нагляду, а моїй матері, яка вже немолода .і дружині з грудною дитиною і ще одним сином було важко з ним. На що я отримував відповідь, що вона ніколи не візьме сина до себе.
    В свою черrу, син взагалі не хотів жити з матір'ю і її чоловіком, навіть плакав при згадці про це. Тому все лишилося без змін.
    В кінці червня 2020 р. моя мати змушена була перенести оперативне втручання (операцію), тому було вирішено, щоб --------, попри його бажан ня повернувся до матері --------. Вона була проти, але інших варіантів не було.
    В цій ситуації мали місце ще ті обставини, що я таємно, поки син жив зі мною, у червні 2020 року зробив експрес - тест ДНК на батьківство, бо мені не давали спокою чутки , які ходили між людьми . Я не мав наміру розповідати про це дітям, бо не хотів їх травмувати , весь цей час я вважав їх своїми і був для них хорошим батьком. Я надалі мав намір їх утримувати. Тест показав , що я не є батьком. Я хотів почути пояснення такої ситуації від колишньої дружини, проте вона все розповіла дітям і , як помсту, стала вимагати сплати аліментів за той проміжок часу, коли син жив зі мною, за місцем моєї прописки.
    В подальшому, я подав позовну заяву в Червоноградський міський суд Львівської області про виключення відомостей про особу, як батька з актового запису про народження дитини (справа №459/2467/20).
    За заявою --------- від 29.07.2020 року державним виконавецем постановою від 05.08.2020 року повторно відкрито виконавче провадження .
    Заборгованість зі сплати аліментів -------------, згідно розрахунку державного виконавця складає станом на 01.10.2020 року - 82976,00 І'РН, а за період з 01.07.2018 року до 01.07.2020 року -73341 грн. Про сплату аліментів з 01.07.2020 року не заперечую, що і вчиняю (квитанція про сплату аліментів за липень 2020 року).
    Згідно ст. 51 Конституції України сім'я, дитинство, материнство і батьківство охороняються державою.
    Відповідно до ч. ч. 8, 9 ст. 7 СК України регулювання сімейних відносин має здійснюватись з максимально можливим урахуванням інтересів дитини.
    Сімейні відносини регулюються на засадах справедливості, добросовісності та розумності , відповідно до моральних засад суспільства.
    У ст. З Конвенції ООН про права дитини від 20 листопада 1989 року (яка була ратифікована Постановою Верховної Ради України No789-Xll від 27 лютого 199l року і набула чинності для України 27 вересня 1991 року) зазначено, що в усіх діях щодо дітей, незалежно від того, здійснюються вони державними чи приватними установами, що займаються питаннями соціального забезпечення, судами, адмістративними чи законодавчими органами, першочергова увага приділяється якнайкращому забезпеченню інтересів дитини.
    Згідно ст. 180 СК України батьки зобов'язан і утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
    За ч. З ст.181, ст.183 СК України за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька або у твердій грошовій сумі за вибором того з батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина.
    За змістом наведених правових норм аліменти присуджуються з метою утримання дитини на користь того з батьків, з ким проживає дитина, і який здійснює утримання цієї дитини.
    Аналіз частини другої статті 18ІСК України свідчить про те, що право на отримання аліментів на дитину має той з батьків, з ким проживає дитина, а відповідний обов,язок сплачувати аліменти на дитину той з батьків, хто проживає окремо від неї.
    Таке тлумачення цієї норми міститься також в п. 17 постанови Пленуму Верховного Суду України від 15.05.2006 р. No З «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів».
    Відповідно до ст.160 СК України місце проживання дитини, яка не досягла десяти років, визначається за згодою батьків. Місце проживання дитини, яка досягла десяти років, визначається за спільною згодою батьків та самої дитини. Якщо батьки проживають окремо, місце проживання дитини, яка досягла чотирнадцяти років, визначається нею самою.
    Відповідно ст. 194 СК України заборгованість за аліментами стягується незалежно від досягнення дитиною повноліття, а у випадку, передбаченому ст. 199 СК України - до досягнення нею двадцяти трьох років.
    У відповідності до ст. 195 СК України, розмір заборгованості за аліментами обчислюється державним виконавцем, приватним виконавцем, а у разі спору - судом.
    Статтею 197 СК України врегульовано питання щодо звільнення від сплати заборгованості за аліментами.
    Так, зі змісту ч. 2 ст. 197 СК України вбачається , що за позовом платника аліментів суд може повністю або частково звільнити його від сплати заборгованості 3а аліментами, якщо вона виникла у зв'язку з його тяжкою хворобою або іншою обставиною, шо має істотне значення.
    Відповідно до п. 22 постанови пленуму Верховного Суду України «Про застосування судами окремих норм СК України при розгляді справ щодобатьківства, материнства та стягнення аліментів» № З від 15 травня 2006 року суд, у випадках передбачених ст. 197 СК України може частково або повністю звільнити платника аліментів від сплати заборгованості по аліментам.
    Таким чином, повне чи часткове звільнення платника аліментів від сплати заборгованості за аліментами можливе лише у разі обчислення державним виконавцем розміру заборгованості, визнання розміру заборгованості обчисленої державним виконавцем платником аліментів та за умови, що вона виникла у платника аліментів у зв'язку з його тяжкою хворобою або іншою обставиною. що має істотне значення.
    Способи захисту сімейних прав та інтересів встановлені ч. 2ст. 18 СК України, згідно з нормами якої способами захисту сімейних прав та інтересів зокрема є припинення правовідношення, а також його анулювання.
    Відповідно до положень ч. 4ст. 273 ЦПК України, якщо після набрання рішенням суду законної сили, яким з відповідача присуджені періодичні платежі, зміняться обставини, що впливають на визначені розміри платежів, їх тривалість чи припинення, кожна сторона має право шляхом предявлення нового позову вимагати зміни розміру , строків платежів або зві.1ьнен ня від них.
    Згідно із ст. 273 СК України, якщо матеріальний або сімейний стан особи, яка сплачує аліменти, чи особи, яка їх одержує, змінився, суд може за позовом будь* кого з них змінити встановлений розмір аліментів або звільнити від їх сплати. Суд може звільнити від сплати аліментів осіб, зазначених у статтях 267-ІІ цього Кодексу, за наявності інших обставин, що мають істотне значення.
    Сімейний кодекс України передбачає підстави для зміни розміру аліментів, визначеного за рішенням суду, але не пов'язує їх зі способом присудження (ч. 3 ст. 181 СК України) та на підстави припинення сплати аліментів. Стаття 192 СК Українитільки вказує на можливість зміни раніше встановленого розміру аліментів за наявності доведених в судовому порядку підстав, а саме: зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров"я когось із них та в інших випадках, передбачених Кодексом, а ст. 273 СК України додатково вказує на підстави звільнення від сплати.
    Право вимагати заміни розм іру аліментів шляхом зміни способу присудження аліментів не може заперечуватися, адже можливість вибору способу присудження аліментів з огляду на мінливість життєвих обставин, зазначених ст.ст.182-184 СК України, не може обмежуватися разовим їі здійсненням.
    З огляду на відсутність імперативної заборони змінювати розмір ал іментів шляхом зміни способу їх присудження, за положеннями ст.192 СК України, зміна розм іру аліментів може мати під собою зміну способу їх присудження, а відсутність імперативної заборони на припинення виплати аліментів, за положеннями ст.273 СК України має на меті скасування їх присудження.
    Правовий аналіз зазначених положень закону свідчить про те. що припинення стягнення аліментів можливим є у тому випадку, коли одержувач аліментів, наприклад, мати дитини не витрачає отримувані нею аліменти на дитину або діти проживають із батьком. У такому випадку відбувається припинення стягнення аліментів на ім'я одержувача аліментів - матері дитини. При цьому обов'язок батька - платника аліментів утримувати дитину не припиняється .
    Досудове врегулювання спору не проводилося та законом не передбачено .
    Судових витрат по справі не очікую. Підтверджую, що мною не подано іншого позову до цього відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
    На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 4, 175.177 ЦПК України. -

Прошу Суд:

1. Розглянути та задоволити заяву про забезпечення позову.
    2. Звільнити мене, ------------, від сплати заборгованості no аліментам на утримання неповнолітніх дітей -------- 2003 р.н. та ------- 2003 р.н. стягнутих з мене на користь -------- за рішенням Червоноrрадського міського суду Львівської області від 25.05.2006 року у розмірі 73341 rривень, що виникла за період з 01.07. 2018 року до 01.07.2020 року нарахованих за виконавчим листом №2-2730/06 виданого О І .08.2008 року Червоноградськ им міським судом Львівської області.
    З. Викликати в судове засіданні свідків: -------- (сусідка); ------ (сусідка); ------ (однокласниця сина).

В свою чергу я до позивної заяви написала Відзив. Але поки що його не відправляла.

В провадженні Червоноградського міського суду Львівської області знаходиться позовна заява ------------------ до -------------------------------------, третя особа – Червоноградський міський відділ ДВС ГТ УЮ у Львівській області, про звільнення від сплати заборгованості по аліментах.

Позивач просить звільнити його від заборгованості зі сплати аліментів за період з 01 липня 2018 року по 01 липня 2020 року на дітей ------------- 2003р.н. та ------------------ 2003р.н. мотивуючи це тим, що протягом цього часу син проживав з ним.

Ознайомившись із позовною заявою -------------------- до мене про звільнення від сплати заборгованості зазначаю, що я повністю не визнаю пред’явлені позовні вимоги, заперечую проти задоволення цього позову, та вважаю, що цей позов не може бути задоволений судом виходячи з наступного.

В 2020 році діти закінчили навчатись в школі. Дочка поступила на навчання в Університет внутрішніх справ на платній основі. Згідно договору №035/20 від 01 вересня 2020 року з Державним університетом внутрішніх справ у м.Львів вартість навчання становить 59600грн. Крім того, утворились витрати на проживання дочки у м. Львів на час навчальної сесії, наприклад, дорога в м.Львів та оплата за квартиру. Тому мої витрати на утримання дітей зросли. Працевлаштуватись діти можливості не мають, так як є неповнолітніми. Вони знаходяться повністю на моєму утриманні. Для того, щоб забезпечити їм достойне життя, мені довелось працевлаштуватись на два місця роботи. Позивач матеріальної допомоги на утримання дітей з 1 липня 2018 року не надавав. На даний час є заборгованість по виплаті аліментів за той період, який позивач не оспорює, а саме аліменти за серпень 2020 року були виплачені 29 жовтня 2020 року, аліменти за липень, вересень, жовтень та листопад 2020 року наразі не виплачені.

Так як є чинний виконавчий лист від 25 травня 2006 року у справі № ------ виданий Червоноградським міським судом Львівської області, який позивач ніколи не оспорював, доказів про те, що діти проживають зі мною я не збирала.

В свою чергу, позивач стверджує, що в період з 01 липня 2018 року по 01 липня 2020 року наш син -------------- проживав з позивачем та його бабусею, зі мною не спілкувався і я не підтримувала його матеріально. Це не відповідає дійсності.

Ми з позивачем розведені, але я завжди старалась, щоб у дітей був батько, навіть інколи сама настоювала, щоб вони бачились і діти не втрачали контакт з ним. Син батька дуже любить і з задоволенням залишався на ніч у нього з бабусею. Інколи проводив там декілька днів. Я не могла цьому заперечувати, адже відповідно до ст. 141 Сімейного кодексу України визначено, що батько і мати мають однакові права та обовязки в вихованні дитини, а відповідно до ст.153 та ст.157 Сімейного Кодексу мати не має права перешкоджати зустрічі батька з дітьми. І хоча позивач не спілкувався з нашою спільною дочкою, наш син проводив у нього багато часу. Однак я весь час приймала участь в житті дітей, відвідувала батьківські збори в школі, підтримувала зв'язок з класним керівником. Завжди була і є в курсі усіх новин, які стосуються моїх дітей, підтримую їх морально і матеріально в міру своїх можливостей.

Акт №5278/07 від 23.10.2020 року виданий КП «Червонограджитлокомунсервіс» я вважаю таким, що відношення до діла немає. В ньому підтверджується лише той факт, що Стойко Олександр перебував в бабусі протягом якось періоду. Даний акт не підтверджує того факту, що я з сином не спілкувалася і не приймала участі в його вихованні та утриманні. В даному акті не уточнюється період протягом якого мій син міг проживати в бабусі.

Також позивач просить звільнити його і від сплати аліментів на нашу доньку Стойко Софію, яка протягом оспорюваного часу проживала зі мною і з батьком не спілкувалась взагалі. Позивач не заперечує того факту, що не надавав матеріальної підтримки для утримання дочки.

Провадження про виплату аліментів я закрила в звязку з тим, що на той час дійсно заборгованості не було і я не мала претензій до позивача.

Тест на ДНК про який заявляє позивач є не дійсним. Він був взятий з порушенням всіх вимог і немає ніякої юридичної сили. Син не давав згоди на взяття аналізу ДНК, а це порушення прав дитини. Якщо буде рішення суду про виключення запису з даних про батьківство, то всі виконавчі листи по виплаті аліментів будуть анульовані. Тому вважаю, що дана інформацію ніякого відношення до боргу по аліментах на даний час немає.

Згідно із законодавством України визначено підстави, за якими припиняється процес сплати аліментних виплат на утримання дитини. Відповідно до п.2 ст. 181 СК України за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька або у твердій грошовій сумі за вибором того з батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина.

Будь-якого судового рішення, яким би місце проживання малолітнього сина було визначено з батьком, не має. Протягом всього часу, коли позивач стверджує, що син проживав з ним, він не звертався до суду з заявою про припинення виплати аліментів або зміну їх розміру. Також він не звертався до суду з заявою про зміну місця проживання дитини. Хоча саме це є підставою для відміни виплати аліментів або зміною їх розміру.

З урахуванням матеріального та сімейного стану платника аліментів суд може відстрочити або розстрочити сплату заборгованості за аліментами. Відповідно до ст. 197 СК України за позовом платника аліментів суд може повністю або частково звільнити його від сплати заборгованості за аліментами, якщо вона виникла у зв'язку з його тяжкою хворобою або іншою обставиною, що має істотне значення.

Відповідно до ч. 4 ст. 273 ЦПК України, якщо після набрання рішенням суду законної сили, яким з відповідача присуджені періодичні платежі, зміняться обставини, що впливають на визначені розміри платежів, їх тривалість чи припинення, кожна сторона має право шляхом пред'явлення нового позову вимагати зміни розміру, строків платежів або звільнення від них.

На даний час позивач є працевлаштований в Польщі і отримує там офіційний дохід, що сам підтверджує в своїй позовній заяві, тому я вважаю має всі можливості сплачувати аліменти.

Положеннями ст. 27 Конвенції ООН про права дитини визначено, що кожна дитина має право на рівень життя, необхідний для її фізичного, розумового та духовного розвитку. Сюди входить належне харчування, житло, одяг. Батьки несуть відповідальність за забезпечення належного життєвого рівня дитини. Держава має вживати необхідних заходів щодо надання допомоги батькам у здійсненні цього права.

На виконання вимог п.5 ч.3 ст.178 ЦПК України зазначаю, що я не визнаю зазначених позивачем у позовній заяві обставин. Правова оцінка обставин, зазначених позивачем, наведена мною вище.

Враховуючи наведене та керуючись ст. 178 ЦПК України, -

ПРОШУ СУД:

1. У задоволенні позову ----------- до ----------- про звільнення від сплати боргу по аліментах відмовити.

Крім того я підготовила по вашому зразку акт від сусідів. Ще в мене є письмові покази дітей. Сьогодні спробую сходити в Опікунську раду, але не знаю чи мені вийде попасти (в звязку з карантином).

Тільки що дивилась в Електронному суді справу знову перенесли. Скільки раз можуть переносити підготовче засідання в цивільній справі? Перший раз перенесли через хворобу судді. Мало бути 26 жовтня, а призначили на 30 листопада. Тепер дивлюсь знову перенесли на 28 грудня. Прични взагалі немає. А 28 грудня у мене засідання в цієї ж судді і на цю саму годину, тільки по іншому питанню. Ніяких даних по обєднанню справ немає. Перша справа по виключення запису з актів про батьківство, друга справа пеня по аліментах. В першій справі я відповідач, в другій - позивач. Як так може бути? Причому повістка виписана тільки на мене. Я так розумію колишній чоловік в суд йти не збирається?
    Последний раз редактировалось elegia_irina; 24.11.2020 в 20:12.

По умолчанию Додаткові витрати на дитину

Підскажіть, будь-ласка, в такій ситуації. Дочка поступила на навчання в вищий учбовий заклад на заочну форму навчання на платній основі. Колишній чоловік має виплачувати аліменти в розмір до повноліття, але на даний час є велика заборгованість.
    Я подала заяву в суд про стягнення додаткових витрат з батька дитини. Дочці зараз 17 з половиной років. До заяви додала копію договору про навчання. Сума оплати за навчання за 5 років складає 56000грн. Я прошу його відшкодувати 29800грн.
    Прийшов відзив до позову в якому представник батька (батько наняв адвоката) відмовляється платити за навчання посилаючись на наступне:
    - він вдруге вступив в шлюб і в нього в 2018 році народилась дитина
    - надав довідку про зарплату, яку отримує в Польщі із середньомісячним доходом 1350 злотих грязними і 1045 злотих з вирахуванням податків. (Хоча ця довідка є фіктивною. Ніхто не їздить в Польшу на зарплату 1000 злотих в місяць. В суді по пені за виплату аліментах він сказав, що зарплата є 18 злотих в годину. Але це не зафіксовано. крім того мінімальна зарплата в Польщі становить 2600 злотих в місяць).
    - надав копію договору оренди квартири укладеного його теперішньою дружиною
    - заборгованість по аліментах становить 89тис грн на даний час.
    Крім того, він посилається, що ст.185 СК України не відноситься до особливих обставин, які передбачають стягнення додаткових витрат, тому що ст. 199 СК України регулює утримання длитини під час навчання.
    Адвоката я найняти можливості немаю. Підскажіть, будь-ласка, як правильно написати відповідь на відзив. Можливо є якісь судові рішення аналогічні.
    В свою чергу можу надати:
    - довідку про доходи в розмірі 6000грн в місяць та 3000грн в місяць. Працюю на двох роботах.
    - маю також неповнолітню дитину від другого шлюбу
    - довідку з опікунської ради про те, що батько не приймає участі в житті дітей
    - аліменти на утримання дитини на період навчання я не отримую (дитина неповнолітня)
    - батько має в власності частину 1/3 частину 4-х кімнатної квартири в якій не проживає, але приписаний він, його теперешня дружина, його мала дитина та дитина його дружини від першого шлюбу
    Я знайшла тільки рішення Верховного суду від 24.12.2016 року в якому матері було відмовлено. Але можливо є щось нове.
    І якщо це рішення зараз є дійсним, то чи можна стягнути навчання за перший рік, коли дитина ще є неповнолітня?
    Коли можна подавати на аліменти на період навчання дитини? Дочці буде 18 років в червня 2021 року.

Ще таке питання. В цьому відзиві колишній чоловік сам визнає, що має борг по виплаті аліментів. Але подав позив в суд про звільнення його від сплати аліментів. Чи може буди відзив одним з доказів про те, що він визнає заборгованість по виплаті аліментів?
    Последний раз редактировалось Ukrmama; 16.01.2021 в 13:11.

Если оплата труда сдельная (злотые/час), то сколько заработал - столько получил, а не минимальную зарплату.
    Второе - он не «справку» в суд должен предоставить, а трудовой договор, там и условия работы указаны и оплата труда.
    Если вы видите препятствия, значит вы отвлеклись от цели

Страница 2 из 5 ПерваяПервая 12345 ПоследняяПоследняя

Социальные закладки

Социальные закладки

Ваши права