Показано с 1 по 6 из 6
  1. #1
    Регистрация
    01.11.2019
    Сообщений
    20

    По умолчанию Контролюючим органам забороняється



    Контролюючим органам забороняється проводити документальні позапланові перевірки, які передбачені підпунктами 78.1.1, 78.1.4, 78.1.8 пункту 78.1 статті 78 цього Кодексу, у разі, якщо питання, що є предметом такої перевірки, були охоплені під час попередніх перевірок платника податків.

    ===========================


    \\\під час попередніх перевірок платника податків.\\\ - попередніх первірок це ж мається на увазі будь-який вид перевірки (камеральна,документальна) чи тільки попередніх документальних ??


    І чи прописано десь в законодавстві на чию користь трактуються неточності в законах ? на користь платників податків чи держави?




  2. #2
    Регистрация
    27.01.2009
    Сообщений
    11,698

    По умолчанию

    Где "неточности"?
    Самое подозрительное - это одинаковое мнение двух и более юристов

  3. #3
    Регистрация
    27.04.2013
    Адрес
    Киевская область
    Сообщений
    100

    По умолчанию

    "Контролюючим органам забороняється проводити документальні позапланові перевірки, які передбачені підпунктами 78.1.1, 78.1.4, 78.1.8 пункту 78.1 статті 78 цього Кодексу, у разі, якщо питання, що є предметом такої перевірки, були охоплені під час попередніх перевірок платника податків."



    Стаття 78 Податкового кодексу України, порядок проведення документальних позапланових перевірок

    78.1. Документальна позапланова перевірка здійснюється за наявності хоча б однієї з таких підстав:

    78.1.1. отримано податкову інформацію, що свідчить про порушення платником податків валютного, податкового та іншого не врегульованого цим Кодексом законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, якщо платник податків не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на обов’язковий письмовий запит контролюючого органу, в якому зазначаються порушення цим платником податків відповідно валютного, податкового та іншого не врегульованого цим Кодексом законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, протягом 15 робочих днів з дня, наступного за днем отримання запиту;


    78.1.4. виявлено недостовірність даних, що містяться у податкових деклараціях, поданих платником податків, якщо платник податків не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на письмовий запит контролюючого органу, в якому зазначено виявлену недостовірність даних та відповідну декларацію протягом 15 робочих днів з дня, наступного за днем отримання запиту;

    78.1.8. платником подано декларацію, в якій заявлено до відшкодування з бюджету податок на додану вартість, за наявності підстав для перевірки, визначених у розділі V цього Кодексу, та/або з від'ємним значенням з податку на додану вартість, яке становить більше 100 тис. гривень.

    Документальна позапланова перевірка з підстав, визначених у цьому підпункті, проводиться виключно щодо законності декларування заявленого до відшкодування з бюджету податку на додану вартість та/або з від'ємного значення з податку на додану вартість, яке становить більше 100 тис. гривень;

    Стаття 78 Податкового кодексу України регламентує підстави та порядок проведення документальних позапланових перевірок.


    "І чи прописано десь в законодавстві на чию користь трактуються неточності в законах ? на користь платників податків чи держави?"

    Пункт 56.21. статті 56 Податкового кодексу України "У разі коли норма цього Кодексу чи іншого нормативно-правового акта, виданого на підставі цього Кодексу, або коли норми різних законів чи різних нормативно-правових актів, або коли норми одного і того ж нормативно-правового акта суперечать між собою та припускають неоднозначне (множинне) трактування прав та обов'язків платників податків або контролюючих органів, внаслідок чого є можливість прийняти рішення на користь як платника податків, так і контролюючого органу, рішення приймається на користь платника податків."
    Налоговые и хозяйственные споры, консультации по налоговому и хозяйственному праву, shylomihail@i.ua

  4. #4
    Регистрация
    01.11.2019
    Сообщений
    20

    По умолчанию

    Дякую,але залишилось іще незрозумілим - про які попередні перевірки йшлося- про камеральні і документальні чи лише документальні.

    \\, у разі, якщо питання, що є предметом такої перевірки, були охоплені під час попередніх перевірок платника податків.
    \\


    Мені все здається що все ж мається на увазі що все таки що під \\попередніми перевірками \\ мається на увазі і камеральні і документальні перевірки.

  5. #5
    Регистрация
    27.04.2013
    Адрес
    Киевская область
    Сообщений
    100

    По умолчанию

    Стаття 78 Податкового кодексу України регламентує підстави та порядок проведення документальних позапланових перевірок.

    Что тут непонятно, если статья 78 НКУ четко говорит про запрет на документальные позаплановые проверки?

    Есть еще статья 76 НКУ, которая регламентирует порядок проведения камеральных проверок.

    "Контролюючим органам забороняється проводити документальні позапланові перевірки, які передбачені підпунктами 78.1.1, 78.1.4, 78.1.8 пункту 78.1 статті 78 цього Кодексу, у разі, якщо питання, що є предметом такої перевірки, були охоплені під час попередніх перевірок платника податків." - Ни одного намека на статью 76 НКУ про камеральные проверки.

    Статья 61 Конституции Украины, которая говорит, что "Ніхто не може бути двічі притягнений до юридичної відповідальності одного виду за одне й те саме правопорушення."

    Говоря простым языком, Вас не смогут привлечь к ответственности за несвоевременную уплату налога дважды (что есть предметом камеральных проверок)!!!

    P.S. "Мені все здається що все ж мається на увазі" - это не к юристам. Не нужно пытаться толковать нормы права, для этого есть соответствующие органы.
    Последний раз редактировалось elegia_irina; 10.12.2019 в 12:00. Причина: Оверквотинг
    Налоговые и хозяйственные споры, консультации по налоговому и хозяйственному праву, shylomihail@i.ua




  6. #6
    Регистрация
    01.11.2019
    Сообщений
    20

    По умолчанию

    Дякую за розяснення.

    Питання вважаю вичерпаним

Социальные закладки

Социальные закладки

Ваши права

  • Вы не можете создавать новые темы
  • Вы не можете отвечать в темах
  • Вы не можете прикреплять вложения
  • Вы не можете редактировать свои сообщения
  •