Показано с 1 по 3 из 3
  1. #1

    По умолчанию Компенсация за не использованный ежегодный отпуск.



    Добрый день!

    Помогите, пожалуйста, разобраться.

    Я работаю официально. В отпуск уходила - или социальный, или учебный. Основной отпуск не брала 3 года. + есть дополнительные дни отпуска по 5-ть дней за год. В результате - есть не отгуляный отпуск за 3 года (по 29 дней за каждый год - 87 дней.) Стал такой вопрос сейчас - по причине тяжелого материального положения.
    Можно ли мне, не увольняясь с предприятия, взять денежную компенсацию за этот отпуск, например за 2-года?




  2. #2
    Регистрация
    11.04.2009
    Адрес
    Харьков
    Сообщений
    10,043

    По умолчанию

    Добрый день, Татьяна.
    Можно, только в том случае, если у Вас отпуск был больше 24 дней в году, Вы можете пойти в отпуск на 24 дня, а все что свыше (например, дополнительный отпуск) получить денежную компенсацию.

    Мінсоцполітики Лист від 19.01.2017 р. № 132/0/101-17/284

    Відповідно до ст. 2 Закону України «Про відпустки» (далі — Закон) право на відпустки забезпечується гарантованим наданням відпустки визначеної тривалості із збереженням на її період місця роботи (посади), заробітної плати (допомоги) у випадках, передбачених цим Законом; забороною заміни відпустки грошовою компенсацією, крім випадків, передбачених ст. 24 цього Закону.

    Згідно з ч. 4 ст. 24 Закону за бажанням працівника частина щорічної відпустки замінюється грошовою компенсацією. При цьому тривалість наданої працівникові щорічної та додаткових відпусток не повинна бути меншою ніж 24 календарних дні.Тобто за бажанням працівника після використання ним за робочий рік, за який надається відпустка, не менше ніж 24 календарних дні щорічних відпусток (основної та додаткових) за решту днів невикористаних щорічних відпусток за цей самий робочий рік може бути виплачено грошову компенсацію.

    Додаткова відпустка працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину — інваліда з дитинства підгрупи А I групи ( ст. 19 Закону), та додаткові відпустки у зв’язку з навчанням ( ст. 15 Закону) не належать до щорічних відпусток, передбачених п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону, тому на них не поширюються наведені вище умови компенсації щорічних відпусток.
    Для получения юридической консультации, составления документов, и других юридических услуг обращайтесь ☎️: +38 (095) 211-48-23 (Viber, Telegram, WhatsApp) +38 (097) 449-66-56 ✉: uristka965@gmail.com

  3. #3

    По умолчанию

    Большое спасибо за подробный ответ!

Социальные закладки

Социальные закладки

Ваши права

  • Вы не можете создавать новые темы
  • Вы не можете отвечать в темах
  • Вы не можете прикреплять вложения
  • Вы не можете редактировать свои сообщения
  •