Показано с 1 по 3 из 3
  1. #1

    По умолчанию инструктаж и проверка знаний при внутреннем совместительстве



    Добрый день. Такая ситуация: работаю инженером по ОТ на 0,5 ставки, недавно устроилась на еще 0,5 ставки внутреннего совместительства помощником воспитателя. и тут возникло несколько вопросов, на которые никто не может дать четкого ответа. Как быть с повторным инструктажем и проверкой знаний по ОТ для помощника воспитателя, если по инженеру по ОТ уже есть удостоверение о прохождении проверки. Кто должен мне проводить инструктажи, если раньше все инструктажи проводила я сотрудникам?




  2. #2

    По умолчанию

    Вы инженер по ОТ? Вот и проводите

  3. #3

    По умолчанию

    Цитата Сообщение от Владиславс Посмотреть сообщение
    Добрый день. Такая ситуация: работаю инженером по ОТ на 0,5 ставки, недавно устроилась на еще 0,5 ставки внутреннего совместительства помощником воспитателя. и тут возникло несколько вопросов, на которые никто не может дать четкого ответа. Как быть с повторным инструктажем и проверкой знаний по ОТ для помощника воспитателя, если по инженеру по ОТ уже есть удостоверение о прохождении проверки. Кто должен мне проводить инструктажи, если раньше все инструктажи проводила я сотрудникам?
    На даний час це вже типова ситуація. Так як більшість підприємств не хочуть тримати спеціально спеціаліста з охорони праці, а призначають з кола керівників підрозділів або на кваліфікованих інженерів з охорони праці "навішують" додаткову роботу по сумісництву.

    Згідно розділу 6 Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці (НПАОП 0.00-4.12-05) зазначається, що "Працівники, під час прийняття на роботу та періодично, повинні проходити на підприємстві інструктажі з питань охорони праці"; "За характером і часом проведення інструктажі з питань охорони праці (далі - інструктажі) поділяються на вступний, первинний, повторний, позаплановий та цільовий."

    Але враховуючи той факт, що Ви являєтесь інженером з ОП (посадовою особою), то ви згідно розділу 5 цього ж положення проходите навчання з питань охорони праці як керівник служби охорони праці у навчальних центрах або галузевих навчальних центрах.
    Раз на три роки згідно положення Ви маєте проходити навчання в навчальних центрах.

    Згідно Стаття 15. ЗУ "Про охорону праці" Спеціалісти служби охорони праці у разі виявлення порушень охорони праці мають право:
    видавати керівникам структурних підрозділів підприємства обов'язкові для виконання приписи щодо усунення наявних недоліків, одержувати від них необхідні відомості, документацію і пояснення з питань охорони праці;
    вимагати відсторонення від роботи осіб, які не пройшли передбачених законодавством медичного огляду, навчання, інструктажу, перевірки знань і не мають допуску до відповідних робіт або не виконують вимог нормативно-правових актів з охорони праці;
    зупиняти роботу виробництва, дільниці, машин, механізмів, устаткування та інших засобів виробництва у разі порушень, які створюють загрозу життю або здоров'ю працюючих;
    надсилати роботодавцю подання про притягнення до відповідальності працівників, які порушують вимоги щодо охорони праці.

    Згідно Типового положення (НПАОП 0.00-4.12-05) основним завданням навчання і інструктажів з ОП є система безперервного навчання з питань охорони праці посадових осіб та інших працівників, надання домедичної допомоги потерпілим від нещасних випадків і правил поведінки у разі виникнення аварій.

    Тобто з вище сказаного слідує, що Ви є не просто працівником з Охорони праці, а експертом з охорони праці тих професій і посад, що є на Вашому підприємству, так як в Ваших обов’язках проводити інструктажі і навчання з ОП згідно строків, зазначених в Типовому положенні (НПАОП 0.00-4.12-05).

    Звідси слідує, що Ви не зобов’язані проходити повторні інструктажі з питань ОП.

    Пропоную Вам, керуючись п.6.11 Типового положення (НПАОП 0.00-4.12-05) затвердити наказом "Перелік професій і посад, які звільняються від проходження повторного інструктажу" і тим самим в подальшому Ви уникните даної дилеми і на документально підтверджених (законних) підставах не будете проходити повторні інструктажі з ОП.

Социальные закладки

Социальные закладки

Ваши права

  • Вы не можете создавать новые темы
  • Вы не можете отвечать в темах
  • Вы не можете прикреплять вложения
  • Вы не можете редактировать свои сообщения
  •