Показано с 1 по 8 из 8

По умолчанию Можно ли ходатайствовать о приостановлении производства до вынесения решения Великой Палатой по аналогичному делу?

Можно ли ходатайствовать о приостановлении производства до вынесения решения Великой Палатой по аналогичному делу?
    Читаю в ухвалi Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного господарського суду (это не моё дело, но оно аналогичное моему, читаю эту ухвалу в едином реестре судебных решений)
    "Відповідно до пункту 7 частини 1 статті 228 Господарського процесуального кодексу України, суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадках перегляду судового рішення у подібних правовідносинах (в іншій справі) у касаційному порядку палатою, об'єднаною палатою, Великою Палатою Верховного Суду.
    Враховуючи викладене, Суд з власної ініціативи дійшов висновку про наявність підстав зупинити провадження за касаційною скаргою ... у справі № XXXXXXXX до вирішення Великою Палатою Верховного Суду питання про усунення неоднозначного застосування норм права у подібних правовідносинах у іншій справі № YYYYYYYYY."

То есть Велика Палата ухвалою приняла к рассмотрению ДРУГОЕ дело (аналогичное) на основании необходимости устранения противоречий и неоднозначностей применения норм права, назначила заседание на такое-то число. И вот Верховный Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду решил приостановить провадження и дождаться решения Великой Палаты по аналогичному делу.
    Вопросы:
    1) То суд - ГОСПОДАРСКИЙ, А существует ли в ГРАЖДАНСКОМ процессуальном кодексе статья, аналогичная статті 228 Господарського процесуального кодексу, в которой тоже будет написано, что "суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадках перегляду судового рішення у подібних правовідносинах (в іншій справі) у касаційному порядку Великою Палатою Верховного Суду" ? Дело в том, что у меня не господарське дело, а гражданское.

2) В вышеупомянутой Ухвале именно Господарський Верховний Суд приостанавливает производство. А мне предстоит Апелляционный суд. Могу ли подавать подобное ходатайство (о приостановлении производства до принятия решения Великой Палатой по такому-то делу) в Апелляционный суд? И, если могу, то есть ли в этом смысл, прислушивается ли суд к подобным заявлениям?

2. ®

аналогічна норма п. 10 ч. 1 ст. 252 ЦПК https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1618-15#n7884
    Це є правом будь-якого суду.
    Вам краще підготувати мотивовану заяву та надати її завчасно до судового засідання в порядку, передбаченому ЦПК.

Тобто мотивовану саме так: прошу призупинати до розгляду аналогiчної справи Великою Палатою?

Положено ли посылать копию такого ходатайства ещё и ответчику?
    Последний раз редактировалось elegia_irina; 05.02.2019 в 18:07. Причина: Оверквотинг

Ця заява не є заявою по суті справи, а є заявою з процесуальних питань. Вимоги щодо направлення її учасникам процесу немає.
    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1618-15#n7402
    В мотивах треба зазначити про те, що саме ваше питання, в аналогічних умовах і т.ін. вирішується ВП ВС.

Спасибо.

А как лучше бы сформулировать ходатайство? Ну, понятно что сначала стандартное вступление:

В провадженні апеляційного суду знаходиться цивiльна справа № за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, засiдання за якою призначено на ** 2019 р.

А потом ТАК?:

А Велика Палата Верховного суду прийняла до розгляду подiбну справу № i призначила засiдання на ** 2019 р. Данна справа була передана Верховним Судом на розгляд Великої палати тому, що Верховний суд виявив неоднозначностi застосування норм права в контекстi розумiння ТАКОГО-ТО ПИТАННЯ.

ПРОШУ:
    Зупинити провадження по справi № до вирішення Великою Палатою Верховного Суду питання про усунення неоднозначного застосування норм права у подібних правовідносинах у іншій справі № YY (Велика палата Верховного Суду призначила засiдання на **.2019 р).

Или некорректно сформулировано? Может надо подробнее объяснить почему именно суд первой инстанции отказал и вот аналогичный момент будет рассмотрен Великою Палатою?
    Последний раз редактировалось elegia_irina; 11.02.2019 в 16:46. Причина: оверквотинг

7. ®

Головне довести суду тотожність питань, що розглядаються у вашому суді, і тих, що є предметом розгляду ВП ВС.
    І, звичайно, не забудьте навести посилання на саму норму ЦПК, яка НАДАЄ ПРАВО суду зупинити провадження.

С моей точки зрения, конечно имеете право заявить такое ходатайство в суде.
    Также я считаю , что юридических оснований для приостановления нет, ждать пока примут окончательное решение по аналогичному делу - это вообще не считаю основанием, поэтому отказ суда будет правомерным.
    На практике, не всегда принимают во внимание решения, которые уже приняли, а чтобы ещё подождали, пока не приняли решения по аналогичному делу - это вообще нонсес.
    Конечно суд может и приостановить, но это не законно и подлежит отмене.
    Для получения юридической консультации, составления документов, и других юридических услуг обращайтесь:
    ☎️: +38 (095) 211-48-23 ☎️: +38 (097) 449-66-56 ✉: uristka965@gmail.com

Поясните, пожалуйста почему незаконно, да ещё и - подлежит отмене ( отмене кем?) Есть ст. 252 ЦПК ч.1, п.10, суд має право за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку перегляду судового рішення у подібних правовідносинах (у іншій справі) у касаційному порядку палатою, об’єднаною палатою, Великою Палатою Верховного Суду.

разве ЦПК это не закон?

Кстати, видел в Едином реестре судебных решений ухвалы именно с такой формулировкой - суд принял решение зупинити провадження до принятия решения Великою Палатою по аналогичному делу.
    Последний раз редактировалось elegia_irina; 12.02.2019 в 04:33. Причина: Оверквотинг

11. ®

Социальные закладки

Социальные закладки

Ваши права