Показано с 1 по 3 из 3

По умолчанию задачі з цивільного права

№ 14 20-річний Петро Степаненко викрав із квартири Возникової речі на загальну суму 370 грн. На підставі висновку судово-психіатричної експертизи про те. що Петро Степаненко психічно хворий і не може розуміти значення своїх дій, суд звільнив Петра від кримінальної відповідальності і відправив його на примусове лікування.
    Возникова пред'явила позов до батьків Петра. Батьки проти позову заперечували, посилаючись на те, що Петро не був визнаний недієздатним в установленому законом порядку, тим більше, що в нього на рахунку в банку знаходиться Грошова сума у розмірі 1500 гри, яка була подарована йому дідом.
    Вирішіть справу.

№ 15 Сидоров, в результаті стійкою психічною захворювання був визнаний судом недієздатним і направлений для лікування у психіатричну лікарню. В обідню перерву Сидоров вийшов з лікарні до розташованого поряд з нею кіоску купити папір та ручку. Купивши папір Сидоров перед воротами лікарні підкурив і кинув не дивлячись сірник в сторону де стояв мотоцикл Іванова. Мотоцикл спалахнув і згорів.
    Вирішити справу? До кого повинен пред'являти позов Іванов?

Я думаю что к первому абзацу первой задачи подходит Ст.36 п.1 ЦКУ. Но не знаю какая статья нужна для второго абзаца.

Для другої задачі підійде Ст.37. п.2 ЦКУ. Тому що особа, цивільна дієздатність якої обмежена, може самостійно вчиняти лише дрібні побутові правочини. Що Сидоров и зробив. Але відповідальності він не понисе, бо він страждає на психічний розлад, який істотно впливає на здатність усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними.Ст.36 п.1 ЦКУ.
    Миниатюры Миниатюры Безымянный.jpg  
    Последний раз редактировалось Iriska_ur; 25.09.2018 в 20:51.

Я думаю что к первому абзацу первой задачи подходит Ст.36 п.1 ЦКУ. Но не знаю какая статья нужна для второго абзаца.

Для другої задачі підійде Ст.37. п.2 ЦКУ. Тому що особа, цивільна дієздатність якої обмежена, може самостійно вчиняти лише дрібні побутові правочини. Що Сидоров и зробив. Але відповідальності він не понисе, бо він страждає на психічний розлад, який істотно впливає на здатність усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними.Ст.36 п.1 ЦКУ.

Социальные закладки

Социальные закладки

Ваши права