Податковий кодекс містить 2і норми, які застосовуються для визначення строку оскарження податкових спорів в судовому порядку.
Це ст. 56.18 ПКУ (як дозволяє після отримання податкового рішення, яке суперечить законодавству, звернутися до суду протягом 1095 днів, з дня отримання такого рішення), та 56.19 (як дозволяє після отримання податкового рішення, яке суперечить законодавству, в разі наявності на оскаржуване рішення рішень обласній ДФС чи ГУ ДФС України, звертатися до суду протягом 30 днів, з дня отримання таких рішень). Таке рішення ГУ ДФС України (по справі за якою строк в 30 днів вже минув), обговорюється на форумі в темі «Як доказати переплату?», в розділі Адміністративні суди.
Європейський Суд з Прав Людини (ЄСПЛ) в рішенні «Щокін проти України» від 14.10.2010 висловився, що при вирішенні податкових спорів, на підставі ст. 56.21 ПКУ, в разі наявності двох норм, які по різному визначають права та обов’язки платника та по різному трактують норми законодавства для одних і тих же обставин, застосовуються ті норми, які найбільш сприяють платнику податків. Такі висновки були зроблені листом ВАСУ від 01.11.2011 №1935/11/13-11 з рішення ЄСПЛ «Щокін проти України», та які зобов’язують адміністративні суди, брати до уваги рішення ЄСПЛ при розгляді справ та керуватися ними в прийнятті рішень. Це - 1095 днів із дня отримання рішення, незалежно від того, чи скористалася особа своїм правом на досудове розв'язання спору шляхом застосування процедури адміністративного оскарження. Лист має вільний доступ в мережі Інтернет та також можу надіслати на Вашу адресу електронної почти – @.
Питання:
Чи враховує Господарський Суд, приймаючи позовну заяву до розгляду, практику ЄСПЛ щодо строку звернення до суду (в 1095 днів) на підставі листа ВАСУ №1935/11/13-11 ?