Показано с 1 по 3 из 3
  1. #1

    По умолчанию Налог на доход от продажи квартиры



    Здравствуйте!
    Прошу помочь разобраться и укажите, пожалуйста, в каком документе есть ответ на мой вопрос.
    Я получила в наследство квартиру согласно Спадкового договора в ноябре 2016 года. Сейчас я хочу продать эту квартиру. Статья 172 Налогового кодекса говорит, что при продаже недвижимости, полученной в наследство, налог не взимается. Нотариус считает, что в моем случае (т.е. наследство получено по Спадковому договору) могут быть какие-то нюансы, может быть, налог платить придётся. Для того, чтобы обезопасить меня(наследницу, которая продаёт квартиру через 7 месяцев) от возможного штрафа, она хочет, чтобы я принесла справку из налоговой инспекции о том что доход от продажи не облагается ( или облагается) налогом.
    Права ли нотариус, которая затребовала такую справку?
    Надо ли мне платить налог?
    Какие документы регламентируют этот вопрос?
    Буду благодарна за разъяснения.



  2. ®

  3. #2
    Регистрация
    22.08.2010
    Адрес
    Одесса
    Сообщений
    9,983

    По умолчанию

    Вы можете продавать квартиру без этой справки, если вы резидент Украины. Налог вы платите (или не платите) в 2018 году, если продадите в 2017. Также вы можете письменно обратиться в налоговую, чтобы они разъяснили (письменно), должны ли вы платить налог или не должны.
    Юридические услуги в Одессе 093-73-22-73-6 Николай

  4. #3
    Регистрация
    30.06.2017
    Сообщений
    10

    По умолчанию

    Стаття 172. Порядок оподаткування операцій з продажу (обміну) об'єктів нерухомого майна
    172.1. Дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) не частіше одного разу протягом звітного податкового року житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового (дачного) будинку (включаючи земельну ділянку, на якій розташовані такі об'єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі, розташовані на такій земельній ділянці), а також земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної статтею 121 Земельного кодексу України залежно від її призначення, та за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки, не оподатковується.
    Умова щодо перебування такого майна у власності платника податку понад три роки не розповсюджується на майно, отримане таким платником у спадщину.
    Відповідно ПКУ Статті 33. Податковий період. ст33.1. Податковим періодом визнається встановлений цим Кодексом період часу, з урахуванням якого відбувається обчислення та сплата окремих видів податків та зборів.
    Стаття 49. Подання податкової декларації до контролюючих органів.
    49.1. Податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків.
    49.2. Платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період, в якому виникають об'єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог цього Кодексу подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є.
    49.18. Податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює:
    Ст..49.18.3. календарному року, крім випадків, передбачених підпунктами 49.18.4 та 49.18.5 цього пункту - протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року; 49.18.4. календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб - до 1 травня року, що настає за звітним, крім випадків, передбачених розділом IV цього Кодексу.
    Із цих підстав ПКУ звітний податковий рік (рік отримання спадщини - 2016) для вас скінчився разом із строком подання річної декларації про майновий стан та доходи це 31 квітня 2017р. – ст49.18.4 та 49.18.3.
    Податковим кодексом (ПКУ) передбачено в ст.174.4. Нотаріус щокварталу подає до органу державної податкової служби за місцем розташування державної нотаріальної контори або робочого місця приватного нотаріуса інформацію про посвідчення договорів дарування в порядку, встановленому цим розділом для податкового розрахунку. (це розрахунок 1ДФ)
    Кодексом також передбачено: Стаття 176. Забезпечення виконання податкових зобов'язань., ст.176.1. Платники податку зобов'язані:в) подавати податкову декларацію за встановленою формою у визначені строки у випадках, коли згідно з нормами цього розділу таке подання є обов'язковим.
    Та ст.179. Порядок подання річної декларації про майновий стан і доходи (податкової декларації)
    179.1. Платник податку зобов'язаний подавати річну декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію) відповідно до цього Кодексу.
    179.2. Відповідно до цього розділу обов'язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним, якщо він отримував доходи:
    від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів за якими був сплачений податок відповідно до цього розділу.
    Умова статті 179.2 (при нотаріальному посвідченні договорів спадкування) це той випадок, що звільняє Вас від подання декларації передбачених п 49.2 та 49.18.4.
    Враховуючі те, що звітний податковий рік 2016 (отримання доходу від спадщини) скінчився з підстав передбачених п49.18.4 та 174.4. доход від продажу квартири в 2017р має не оподатковуватися т.к. отриман вже в іншому звітному податкового року (в 2017). та діє умова ст. 172 «Умова щодо перебування такого майна у власності платника податку понад три роки не розповсюджується на майно, отримане таким платником у спадщину».
    Відповідно до статті 53. Наслідки застосування податкових консультацій., ст53.1. Не може бути притягнуто до відповідальності платника податків, який діяв відповідно до податкової консультації, наданої йому у письмовій або електронній формі, а також узагальнюючої податкової консультації, зокрема, на підставі того, що у майбутньому така податкова консультація або узагальнююча податкова консультація була змінена або скасована., та Ст 52. Податкова консультація., ст52.1. За зверненням платників податків контролюючі органи надають їм безоплатно консультації з питань практичного використання окремих норм податкового законодавства протягом 30 календарних днів, що настають за днем отримання такого звернення даним контролюючим органом.
    Враховуючі те, що ПКУ передбачено ст14.1.172. податкова консультація - допомога контролюючого органу конкретному платнику податків стосовно практичного використання конкретної норми закону або нормативно-правового акта з питань адміністрування податків чи зборів, контроль за справлянням яких покладено на такий контролюючий орган; тобто податкова цим зобов’язалась полегшувати платникам податку всі відносини, що виникають сфері справляння податків і зборів, можна зробити висновок, що: Отримання податкової консультації не буде зайвим, але враховуючі те податкова в своїх консультаціях зазвичай пише маячню чи просто повторює норми податкового законодавства вважаю, що може бути корисним запросити від податкової конкретну відповідь питанням – ТАК чи НІ?

Метки этой темы

Социальные закладки

Социальные закладки

Ваши права

  • Вы не можете создавать новые темы
  • Вы не можете отвечать в темах
  • Вы не можете прикреплять вложения
  • Вы не можете редактировать свои сообщения
  •  
                  Импортер сотового и монолитного поликарбоната в Украине polikarbonatvs.com.ua Компания "Вишневый Сад"