Показано с 1 по 5 из 5

По умолчанию Яким чином банк повертає валютний вклад після рішення суду?

Вітаю!
    Планую подати до суду позовну заяву на банк про повернення валютного депозиту. Справа вроді би 100% виграшна.
    Але мене цікавить яким чином після рішення суду вкладнику будуть повернуті гроші (долари США). В особливості в наступних ситуаціях:
    1) Банк працює в нормальному режимі
    2) На момент рішення суду в банк ввели Тимчасову Адміністрацію (але не на момент подання позовної заяви)
    3) На момент рішення суду банк призначено на ліквідацію (але не на момент подання позовної заяви)
    4) На момент рішення суду банк ліквідовано
    Я ніколи через суд не подавав грошових вимог і не знаю як вони виконуються. Буду дуже вдячний гуру форума та прохожим за будь-які думки.

Сам запитав - сам відповідаю.
    З рішенням суду потрібно звернутися в банк. Банк ймовірно скаже, що йому пофіг. Тоді потрібно звернутися у виконавчу службу.
    На рахунок пункту 2, я так зрозумів, що стягнути гроші з банку практично неможливо (за винятком, що в умовах мораторія не буде вказано, що він не розповсюджується на депозити).
    На рахунок пункту 3, я так зрозумів, що нас буде поставлено в чергу кредиторів. Не знаю тільки з яким приорітетом, але думаю, що з таким же як звичайних фіз.осіб, тобто близько останньої черги, тобто черга до нас не дойде і про гроші можна забути. Але суму гарантовану ФГВФО (до 200 тис.грн.) в гривні повернуть майже зразу після рішення про ліквідацію. Все ІМХО
    На рахунок пункту 4, я так зрозумів, що про гроші можна забути.
    Якщо я десь помилився, прошу поправити.
    Последний раз редактировалось elegia_irina; 01.02.2015 в 07:08. Причина: нарушение правил форума

Вы все правильно понимаете в том смысле, что если банк в состоянии вернуть вам депозит, то вернет и без суда. Если не в состоянии, то вернет Фонд гарантирования. Если не вернет и Фонд, то судиться бессмысленно, решение суда останется решением.

Цитата Сообщение от elegia_irina Посмотреть сообщение
    если банк в состоянии вернуть вам депозит, то вернет и без суда. Если не в состоянии, то вернет Фонд гарантирования.
    ОК. Візьмемо для прикладу банк Надра або Дельта. Вони в "состоянии" вернути валютний депозит? На практиці — ні, навіть гривневий не повертають. Фонд гарантування? В ці банки навіть Тимчасову Адміністрацію вводити не збираються.
    Моє питання в основному стосувалось діючих проблемних банків. Непроблемні зрозуміло, що віддадуть депозит і без суда. І мене цікавило чи зможе виконавча вибити з них гроші, при чому в валюті.
    Відповідь: якщо ТА не введуть, то може. В інтернеті є гарна стаття про це, але посилання дати не можу, так як правилами форуму заборонено будь-які посилання крім gov.ua :-/

Мушу дещо виправитись. Статті статтями, теорії теоріями, але на практиці виконавча не буде "вибивати" гроші з банку А якщо і буде, то не просто так.

Социальные закладки

Социальные закладки

Ваши права