Показано с 1 по 6 из 6

По умолчанию Курсовая "Особисті немайнові блага. Види та способи захисту"

Требуется помощь. Скидывайте любой материал, очень нужно. А если есть готовая курсовая - вообще класс.
    Если бы кто-то смог бы план курсовой сделать - был бы очень благодарен.

там в основном идут нематериальные права, это не то

Стаття 201. Особисті немайнові блага

1. Особистими немайновими благами, які охороняються цивільним законодавством, є: здоров'я, життя; честь, гідність і ділова репутація; ім'я (найменування); авторство; свобода літературної, художньої, наукової і технічної творчості, а також інші блага, які охороняються цивільним законодавством.
    Коментарий:
    1-2. Закріплюючи в Конституції України особисті немайнові блага, держава забезпечила їх правове регулювання комплексно, тобто за допомогою норм ряду галузей права. До особистих немайнових благ чинне законодавство відносить: здоров'я, життя, честь, гідність, ділова репутація, ім'я (найменування), авторство, свобода літературної, художньої, наукової і технічної творчості. Перелік особистих немайнових благ даної статті не є вичерпним. Права і свободи людини є невідчужуваними та непорушними. Особисті нематеріальні блага — це блага, які позбавлені економічного (майнового) змісту, нерозривно пов'язані із суб'єктом права, визнані суспільством і потребують правової охорони. Тісно пов'язані з особою людини блага не можуть бути відчуженими. Нематеріальні блага громадяни набувають в силу свого народження, а немайнові права набува-ються громадянами та юридичними особами в силу закону. Цивільно-правовий захист нематеріальних благ (немайнових прав) можливий в наступних випадках:
    По-перше, коли сутність порушеного права (блага) і характер наслідків цього порушення допускає можливість використання загальних способів цивільно-правового захисту (ст. 16 ЦК).
    По-друге, коли для захисту цих прав передбачені в ЦК спеціальні способи. Такі способи встановлені для захисту честі, гідності та ділової репутації громадян та юридичних осіб (ст. 23 ЦК); для захисту права на ім'я (ст. 296 ЦК); для захисту інтелектуальної власності (закон про авторські і суміжні права).
    Для захисту нематеріальних благ одночасно можуть бути використані як спеціальні, так і загальні способи захисту. Серед загальних використовують такі, як відшкодування завданих збитків та компенсація моральної шкоди. Захист життя, здоров'я здійснюється на підставі норм гл. З ЦК, яка передбачає відшкодування збитків (втрачений заробіток, додаткові витрати) і компенсацію моральної шкоди. При цьому розмір, який підлягає відшкодуванню збитків, та порядок їх розрахунку встановлюються законом. Якщо втрата здоров'я або на*стання смерті пов'язані з виконанням працівником своїх трудових обов'язків, крім загальних способів захисту використовують і спеціальні.
    Сколько тем отдельных в интернете. Найдите, скомпилируйте, выйдет у Вас на 10 курсовых.
    Защита своих прав и законных интересов начинается, прежде всего, с желания их отстаивать. Пассивная позиция наших граждан по этому вопросу порождает бесправие для одних и веру в безнаказанность для остальных. (с.) Олег Гелонов

В том то и дело, что я уже 14 страниц сделал. Но, про защиту благ почти ничего нету, и про виды тоже.
    Если быть точным я запутался. Так как объектом личных нематериальных прав является нематериально благо, то можно утверждать что право на имя является благом, или же просто имя является благом?
    И насколько точно следующее утверждение:

Особисті немайнові блага поділяються на три групи:

- особисті немайнові права, спрямовані на індивідуалізацію особи (право на ім'я);

- особисті немайнові права, спрямовані на забезпечення особистої недоторканності фізичної особи (право на життя, право на здоров'я, право на захист особистого зображення, захист честі і гідності);

- особисті немайнові права, спрямовані на забезпечення недоторканності особистого життя громадян (право на недоторканність житла, особистої документації, на таємницю особистого життя тощо). ???

Я бы не зацикливался на обобщении всей темы, а взял бы отдельные зоставляющие, например: защита названия, авторских прав, здоровья и т.д. Материала навалом. А в конце написал бы краткий Вывод.
    Защита своих прав и законных интересов начинается, прежде всего, с желания их отстаивать. Пассивная позиция наших граждан по этому вопросу порождает бесправие для одних и веру в безнаказанность для остальных. (с.) Олег Гелонов

Социальные закладки

Социальные закладки

Ваши права