Страница 2 из 2 ПерваяПервая 12
Показано с 11 по 14 из 14

Тема: франшиза

Цитата Сообщение от ignatius Посмотреть сообщение
    Ровно так же, как он это сделал, когда покупал полис ОСАГО
    ага))))) Вот так и предложите ему сделать... удачи Вам))
    "Ничто не происходит без достаточного основания."

Закон достаточного основания. М. В. Ломоносов

"Если есть вероятность того, что какая-нибудь неприятность может случиться, то она обязательно произойдёт."

Зако́н Мёрфи. (аналог «русского закона подлости»)

Здравствуйте. Попал в ДТП,виновен. Сумма ущерба 4000 грн. Франшиза по договору страховщика 1000 грн. Страховщик объясняет мне, что СК выплачивает 3000 грн., я -1000 грн.

Обращаюсь за разъяснением в МТСБУ(по эл.почте)-сколько и кому платить?Приходит такой ответ-

"В означеній Вами ситуації, надавши внутрішній договір страхування, укладений СК "АХА" по відношенню до автомобіля, який тепер (разом із цим договором) належить Вам, Ви фактично із "своїм" страховиком відповідальності розділили суму страхового відшкодування, яку необхідно сплатити потерпілій особі. За умовами договору (див. розділ 5 Розмір франшизи) Ви маєте сплатити частину розміру франшизи (не 1000 грн., а 80 грн.) пропорційну сумі фактичного страхового відшкодування (4000 грн.) від загальної страхової суми за договором страхування (50 тис. грн.)." -

т.е. я должен платить не 1000 грн.,а 80грн !!!

Я говорю в своей СК-так мол и так, у МТСБУ другая позиция. В СК настаивают на своём: они-3000 гривен, я-1000 грн.

Ещё раз обращаюсь(через пару дней) уже с письменным запросом в МТСБУ-ответ уже другой:

"Відповідно до п.12.1 ст.12 Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» (далі - Закон) розмір франшизи при відшкодуванні шкоди, заподіяної майну потерпілих, встановлюється при укладанні внутрішнього договору страхування і не може перевищувати 2 відсотків від страхової суми, в межах якої відшкодовується збиток, заподіяний майну потерпілих.
    Розмір страхової суми за шкоду, заподіяну майну потерпілих, становить 50 тис. грн. на одного потерпілого (п.9.2 ст.9 Закону).
    Відповідно розмір франшизи за внутрішнім договором обов’язкового страхування автоцивільної відповідальності може становити від 0 до 1000 грн..
    У Вашому випадку при розмірі заподіяного збитку в 4000 грн. суму 1000 грн. (франшизу) має сплатити страхувальник – винуватець дорожньо-транспортної пригоди, решту – 3000 грн. має сплатити страховик відповідальності відповідно до умов укладеного внутрішнього договору страхування.

Заступник начальника департаменту І.Іванюк "

Т.е. через несколько дней ответ поменялся на противоположный-мне нужно заплатить 1000 гривен.
    Так какую же сумму франшизы мне выплачивать -1000 или 80 гривен? Где правда?Подскажите,кто в курсе.

Если предусмотренная договором франшиза составляет 1000 гривен, Вы должны ее заплатить потерпевшему. Ни о каких 80 гривнах речи быть не может, поскольку общая страховая сумма составляет 50 тыс. гривен, а не 4 тыс. Второй ответ МТСБУ совершенно правильный.
    Для получения личной консультации по юридическим вопросам обращайтесь:
    ☎️: +38 (097) 411-64-25 ✉: laravitta@ukr.net
    Вне страниц форума консультации платные.

Стаття 12. Встановлення франшизи
    12.1. Розмір франшизи при відшкодуванні шкоди, заподіяної майну потерпілих, встановлюється при укладанні договору обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності і не може перевищувати 2 відсотки від страхової суми, в межах якого відшкодовується збиток, заподіяний майну потерпілих.
    Страхове відшкодування завжди зменшується на суму франшизи, розрахованої за правилами цього підпункту.

Нет логики- т.е. если убыток 50 тыс.-я плачу 1000 и если 1100- я плачу 1000. Я думаю, что в договоре указывают максимальную сумму страховой суммы-50000 грн. за ущерб и максимальную сумму франшизы (не больше 2 %).

Страница 2 из 2 ПерваяПервая 12

Метки этой темы

Социальные закладки

Социальные закладки

Ваши права