Страница 1 из 32 1234511 ... ПоследняяПоследняя
Показано с 1 по 10 из 312

По умолчанию Метрологічна повірка лічильника води. Юридичні питання.

Доброго здоров'ячка всім.

Прошу юридичної допомоги від знавців теми.

Закон України «Про метрологію та метрологічну діяльність»
    стаття 28, пункт 3
    Порядок подання фізичними особами, що не є суб'єктами підприємницької діяльності, - власниками засобів вимірювальної техніки (результати вимірювань якими використовуються для здійснення розрахунків за спожиті для побутових потреб електричну і теплову енергію, газ і воду) на періодичну повірку цих засобів
    та оплати за роботи, пов'язані з повіркою, встановлюється Кабінетом Міністрів України. Періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) зазначених засобів вимірювальної техніки здійснюються за рахунок підприємств і організацій, які надають послуги з електро-, тепло-, газо- і водопостачання.
    Постанова Кабінету Міністрів України № 630 «Правила надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення»
    пункт 9, абзац 3
    Періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) квартирних засобів обліку проводяться за рахунок виконавця
    Питання 1: Хто є організацією, яка надає мені (Споживачеві) в квартиру послуги з водопостачання: Водоканал чи ЖЕК?

Питання 2: Чи є якісь нормативні акти, які юридично і законно скасовують або змінюють наведені норми.
    Питання 3: які ще є норми, що доповнюють (повторюють, підтверджують) наведені вище норми

Водоканал вважає, що повірка повинна проводитись за рахунок споживача.
    Відомі мені аргументи Водоканалу:
    1) повірка лічильників не включена до тарифів.
    Постанова Кабінету Міністрів України №529 від 20.05.2009р «Порядок формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій»
    24. Витрати з проведення періодичної повірки, обслуговування і ремонту квартирних засобів обліку води та теплової енергії, у тому числі їх демонтажу, транспортування та монтажу після повірки, визначаються відповідно до укладених договорів між виконавцем та субпідрядником, який виконує зазначені послуги, у розрахунку на один квартирний засіб обліку води та теплової енергії і нараховуються щомісяця споживачеві у складі послуги залежно від кількості таких засобів обліку шляхом додавання плати за проведення їх періодичної повірки, обслуговування і ремонту, у тому числі демонтажу, транспортування та монтажу після повірки, до загальної вартості послуг.
    Питання 4: Чи законно цей пункт постанови КМУ вводить в тарифи оплату за повірку, якщо в законі про метрологію чітко сказано, що повірка виконується за рахунок організації, що надає послуги?

Питання 5: В разі відмови Водоканалу провести повірку лічильника власним коштом як краще вчинити Споживачеві для захисту своїх законних прав?

А тепер окремі ситуації і питання по цим ситуаціям:

Розвиток подій №1

Судячи з реалій нашого життя, Водоканал за свій рахунок проводити повірку відмовиться.
    Таким чином прогнозується така ситуація:
    - повірка лічильників не проведена в строки, встановлені законодавчими нормативами
    - Водоканал починає проводити нарахування по нормативам на одну людину
    - Споживач продовжує надалі платити за показами неповіреного лічильника

В такому разі:
    Питання 6: Які є законні підстави у Споживача в разі судового розгляду підтвердити правомірність розрахунків по даним неповірених лічильників (прошу надавати посилання на нормативи: закони, пункти, статті тощо)

Питання 7 (зворотнє): які є законні підстави у Водоканалу в разі судового розгляду підтвердити правомірність нарахувань по нормативам на одну людину (прошу надавати посилання на нормативи: закони, пункти, статті тощо)

Розвиток подій №2:

- Водоканал не проводить повірку за свій рахунок
    - Споживач виконує повірку лічильників за свій рахунок з фактацією всіх оплат
    - Споживач повідомляє Водоканалу в заяві про виконання повірки, вказує суми і повідомляє про те, що сума оплату за повірку буде вирахувана з нарахувань по оплаті за воду. І фактично проводить оплати за воду з урахуванням оплат за повірку.
    - Водоканал продовжує нарахування без реагування на заяву Споживача. Але за 3 роки борг (у розумінні Водоканалу) спишеться за строком давності
    - Водоканал, якщо захоче таки отримати "борг" в частині оплати повірки, повинен буде подавати до суду.

Питання 8: які юридичні норми дають Споживачеві право на такі дії для подальшого захисту в суді?

Питання 9: які юридичні норми є у Водоканалу проти таких дій Споживача?

2. ®

Для четкого ответа прошу уточнить следующие моменты:
    а) вы проживаете в квартире или в частном доме?
    б) если в квартире то кто владелец дома (ЖЕК или есть ОСББ)?
    в) вы обращались письменно в Водоканал (если в частном доме )или в ЖЕК или ОСББ (если в квартире) по данному вопросу и какой ответ?

нашел решение суда в пользу потребителя http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/9485965

Цитата Сообщение от evgpav Посмотреть сообщение
    нашел решение суда в пользу потребителя http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/9485965
    я знаю но для этого есть много нюансов... по вопросам которые я задал. Этим вопросом я занимаюсь давно...

Цитата Сообщение от Beris Посмотреть сообщение
    Для четкого ответа прошу уточнить следующие моменты:

а) вы проживаете в квартире или в частном доме?
    Мешкаю в приватизованій квартирі багатоквартирного будинку.
    Є власником квартири.
    Прописаний в цій квартирі.

Гарне запитання. Як це з'ясувати?

Я розумію так (якщо в чомусь не правий - вкажіть на мої помилки):

В будинку всі квартири приватизовані. Згідно законів та роз'яснення Конституційного суду (номерів зараз не скажу, якщо потрібно - буду шукати) власником (а точніше, співвласниками) будинку та всіх нежитлових приміщень та споруд є власники квартир будинку.

Але ОСББ (наскільки мені відомо) юридично та фактично не організоване.
    Отже, власник будинку - не ЖЕК і не ОСББ, а всі власники квартир будинку.

ЖЕК мабуть вважається балансоутримувачем чи управителем. Але згідно закону "Про житлово комунальні послуги" на це потрібні договори з власниками квартир, але таких договорів немає.
    З ЖЕКом в мене немає жодних договорів.
    ЖЕК вважає, що договір є, а саме публічний договір, висвітленій в офіційному виданні місцевої ради.

До речі, запитання: чи вважається мій будинок комунальною власністю?

в) вы обращались письменно в Водоканал (если в частном доме )или в ЖЕК или ОСББ (если в квартире) по данному вопросу и какой ответ?
    Я написав офіційного листа в водоканал про проведення повірки.
    Перший лист був в січні 2010р. Відповідь водоканалу - строк міжповіркового періоду збільшили з 3-х років до 4-х. + приписки про те, що повірка робиться за рахунок споживача.
    В січні 2011р. був лист-припис від водоканалу про необхідність повірки за рахунок Споживача.
    Мій другий лист зареєстровано в Водоканалі 10.03.2011р. Відповідь - очікую.
    Недавно отримав ще одне повідомлення від водоканалу про проведення повірки.

7. ®

Могу приблизительно предсказать итог.
    Водоканал начнёт насчитывать по норме, что естественно дороже чем по счетчику. Образуются долги. После этого два варианта.
    1. Суд и выплата долгов.
    2. Перекрытие или канализации или воды, выплата долгов.
    Как видите итог один пути разные.

В начале Вашего сообщения приведена выписка из постановления КМ. Давайте немного её разберем. Если есть такое положение, то водоканалу необходимо это делать, а если он это будет делать, то будет нести затраты. Возникает вопрос, кто возместит эти затраты? Ну конечно же наш многоуважаемый потребитель! Опять есть два варианта:
    1. данную статью затрат надо вложить в стоимость 1 куба воды, но ведь стоимость воды это вопрос политический!!!! Так просто никто, ПОКА, тариф не поднимет.
    2. Требовать с того же потребителя оплаты за конкретно выполненную работу, которая не заложена в тариф.

Кстати Вы не задумывались почему РЭС, ГАЗ не бегает и не заставляет проверять счетчики? Да потому, что у них как раз в тарифе заложена данная проверка, но делать её, тратить деньги на ветер, не очень то и охота.
    жду ответа

MelAR значит так: Раз владелец у вас дома ЖЭК или ОСББ то поверка счетчиков делается силами и за счет средств ЖЭКа или ОСББ. В частном секторе если согласно решения местного совета который утверждает тарифы на воду не заложено в тариф оплату за поверку счетчиков (в большинстве случаев это так) то оплата за поверку счетчиков делаете вы сами а уже демонтаж, доставка в лабораторию и обратно к потребителю и монтаж - силами водоканала.
    Поэтому разбирайтесь с вашим ЖЕКом или ОСББ.

Цитата Сообщение от Казмирчук Посмотреть сообщение

Кстати Вы не задумывались почему РЭС, ГАЗ не бегает и не заставляет проверять счетчики? Да потому, что у них как раз в тарифе заложена данная проверка, но делать её, тратить деньги на ветер, не очень то и охота.
    Немного не так: У нас в частном доме в том году закончился срок госповерки счетчика. Мы получили предписание о том что необходимо заменить счетчик. Мы пошли написали заявление. Приехали сотрудники ГорЭнерго, сняли сами счетчик, поставили новый, опломбировали и не копейки не взяли.
    Так же было практически и по ГорГазу. Приехали, сами сняли (без предупреждения), поставили переходник, повезли на поверку, потом созвонились с нами (при снятии записали конт.телефон) договорились когда мы будем дома. Приехали.Поставили, опломбировали и все. И тоже ничего не взяли с нам как с потребителя.

А за воду я ответил уже выше. Данным вопросом по воде я занимаюсь давно. У нас в этом году срок госповерки заканчивается. Буду тоже начинать войну с водоканалом.
    Единственно что не мог найти это то что срок госповерки как написано выше увеличен с 3 до 4 лет.

MelAR значит так: Раз владелец у вас дома ЖЭК или ОСББ то поверка счетчиков делается силами и за счет средств ЖЭКа или ОСББ. В частном секторе если согласно решения местного совета который утверждает тарифы на воду не заложено в тариф оплату за поверку счетчиков (в большинстве случаев это так) то оплата за поверку счетчиков делаете вы сами а уже демонтаж, доставка в лабораторию и обратно к потребителю и монтаж - силами водоканала.
    Поэтому разбирайтесь с вашим ЖЕКом или ОСББ.
    читаючи норми законів я розумію, що повірка робиться за рахунок організації, яка надає послугу з постачання води.
    Яким боком ЖЕК чи ОСББ відносяться до "організації, що надає послуги з постачання води"?
    Це фактично пов'язано з відповіддю на моє запитання
    Питання 1: Хто є організацією, яка надає мені (Споживачеві) в квартиру послуги з водопостачання: Водоканал чи ЖЕК?

11. ®

А с каких это пор у ЖЭКа или ОСББ появилось свидетельство о собственности на многоэтажный жилой дом?
    Цитата Сообщение от MelAR Посмотреть сообщение
    До речі, запитання: чи вважається мій будинок комунальною власністю?
    Однозначно да.

Цитата Сообщение от MelAR Посмотреть сообщение
    Відповідь водоканалу - строк міжповіркового періоду збільшили з 3-х років до 4-х. + приписки про те, що повірка робиться за рахунок споживача.
    Так все же есть где-либо ссылка на то, что строк міжповіркового періоду збільшили з 3-х років до 4-х.?
    И это по всей Украине или в какой-то области?

Страница 1 из 32 1234511 ... ПоследняяПоследняя

Социальные закладки

Социальные закладки

Ваши права