Показано с 1 по 6 из 6
  1. #1

    По умолчанию Задачі по житловому праву



    1. Громадяни Чирська і Чирський звернулися до виконкому Боярської міської ради про зміну договору найму житлового приміщення. Позивачі зазначали, що вони сім'єю з чотирьох осіб мешкають у двокімнатній квартирі житловою площею 28,5 кв. м з ізольованими кімнатами. Після розірвання шлюбу Чирська із сином стала проживати у кімнаті площею 11,9 кв. м, а Чирський з дочкою — у кімнаті площею 16,6 кв. м. Обоє звернулися до виконкому міської ради з проханням змінити умови договору найму і укласти з кожним з них окремий договір на фактично займані приміщення.
    Контрольні питання
    Чи має право колишнє подружжя вимагати надання житлового приміщення у межах належної їм частки житлової площі?
    Чи вважається така зміна договору найму житла штучним погіршенням житлових умов?
    Чи зміниться рішення у випадку якщо будинок — приватна власність подружжя?
    Як розв'язати спір?
    2.Громадянин Сірко придбав у громадянина Терешка трикімнатну квартиру, але через місяць звернувся із заявою про розірвання договору, зауваживши, що продавець приховав від нього, що в квартирі прописані мати Терешка, яка проживає в селі, син, який перебуває на заробітках, а також те, що квартира потребує ремонту. Терешко проти позову заперечував, посилаючись на те, що Сірко рік квартирував, а тому знав про всі права інших осіб на цю квартиру.
    Контрольні питання
    Які обов'язки має громадянин Терешко?
    Які права на житло мають тимчасово відсутні мешканці квартири?
    Який позов має скласти Сірко і чи повинен суд розірвати договір?




  2. #2
    Регистрация
    21.03.2010
    Сообщений
    1,047

    По умолчанию

    Житловий кодекс України
    Кодекс про шлюб та сім"ю України
    Сімейний кодекс України
    Глава 54 ЦК України


    Зміна договору найму жилого приміщення

    Жилі приміщення у будинках державного та громадського житлового фонду надаються громадянам у безстрокове користування Це не означає, що договір найму жилого приміщення, який був укладений після одержання ордеру, з часом (у зв'язку з одруженням наймача, розлученням, смертю тощо) не може бути змінений, виходячи з потреб сім'ї, яка проживає у найнятому приміщенні. У статті 103 Житлового кодексу передбачено, що договір найму жилого приміщення може бути змінений за взаємною згодою наймача і членів його сім'ї та згодою наймодавця.
    Найчастіше судова практика має справу з вимогами колишнього члена сім'ї наймача (наприклад, у зв'язку з розірванням шлюбу) змінити договір найму жилого приміщення і виділити заявнику окреме приміщення. Набагато рідше трапляються випадки, коли один із членів сім'ї (наприклад, дорослий син наймача, який збирається одружитися) ставить перед наймачем такі вимоги.
    Для розгляду цих та подібних вимог слід звернутися до змісту статті 104 Житлового кодексу, за якою член сім'ї наймача (чи колишній член сім'ї, що продовжує проживати в найнятому приміщенні) вправі вимагати за згодою всіх, що проживають разом з ним членів сім'ї (чи колишніх членів сім'ї), укладення з ним окремого договору найму. Якщо зазначені особи чи наймодавець не дають згоди на укладення договору найму, то цей спір вирішується в судовому порядку.
    Розглядаючи такі спори, суд враховує, перш за все, чи дотримано вимогу, передбачену статтею 104 Житлового кодексу, а саме:
    чи припадає на заявника окреме ізольоване жиле приміщення у цій квартирі площею не нижче середньої забезпеченості. При цьому обов'язково береться до уваги й умова частини другої статті 65 цього Кодексу: за особою, яка вселена наймачем, тільки тоді визнається рівне право з рештою членів сім'ї наймача на користування всією жилою площею, якщо між ними не було певної угоди про порядок користування житлом.
    Якщо така угода мала місце, то частка жилої площі на заявника вираховується не з усієї жилої площі, а тільки з тієї, щодо якої було укладено з ним угоду.
    Правила про зміну договору найму жилого приміщення на вимогу члена сім'ї наймача не поширюються на жилі приміщення в будинках підприємств, установ та організацій найважливіших галузей народного господарства (ст.114 Житлового кодексу), крім випадків, коли наймач одержав жиле приміщення у цих будинках не у зв'язку з трудовими відносинами чи коли наймодавець втратив право на його виселення. Наймачі жилих приміщень, які проживають в одній квартирі на підставі окремих договорів найму, у випадках об'єднання їх в одну сім'ю мають право вимагати від наймодавця укладення з певною особою одного договору найму на все жиле приміщення, яке вони займають. Попередні договори припиняють свою дію і виникає зобов'язання на об'єднане жиле приміщення з рівним правом усіх членів сім'ї на це жиле приміщення.
    Відмова наймодавця від укладення одного договору найму може бути оскаржена в судовому порядку.
    За правилами статті 106 Житлового кодексу повнолітній член сім'ї наймача вправі за згодою наймача та інших членів сім'ї, які проживають спільно, вимагати визнання його наймачем за раніше укладеним договором найму жилого приміщення замість попереднього наймача. Такі випадки найчастіше трапляються тоді, коли попередній наймач жилого приміщення виїздить на інше постійне місце проживання, а в найнятому ним приміщенні залишаються проживати члени його сім'ї. Право зміни договору передбачається і у випадках смерті наймача або втрати ним права на жиле приміщення.
    У разі відмови наймодавця визнати наймачем особу, що подала заяву за згодою інших членів сім'ї, спір вирішується в судовому порядку.
    Правила статті 106 Житлового кодексу не поширюються на жилі приміщення в будинках підприємств, установ та організацій найважливіших галузей народного господарства, крім випадків, що викладені вище.
    Последний раз редактировалось ubroo; 03.01.2011 в 14:46.
    Итак будем искать того, что служит к миру и ко взаимному назиданию

  3. #3

    Восклицание Задача по житловому праву!!! Допоможіть!!

    Громадянин Іваненко В.П. звернувся до районної державної адміністрації за місцем проживання із заявою про надання йому та його родині окремої квартири. Прохання обумовлено тим, що житловий будинок де він мешкає непридатний для подальшого проживання. На квартирному обліку він та члени його сім’ї не перебувають.
    Дайте характеристику конкретній ситуації з урахуванням вимог Конституції України.
    Перера***те державні гарантії.

  4. #4

    По умолчанию

    Допоможіть! Виришити задачі! будь ласка!!!

    Задача 1.
    Житлово-експлуатаційна контора №1 м. Полтава подала позов до громадянина Жаркого про виселення. Позивач зазначав, що наймачка жилого приміщення (комунальний житловий фонд) виїхала з Полтави для проживання у місті Київ, де мешкає її син, і протягом двох років квартирою користуються тимчасові жильці-відповідачі по справі, тому відповідно до ст. 98 ЖК України вони підлягають виселенню, але в добровільному порядку звільнити жиле приміщення відмовилися.
    Чи має право ЖЕК подати такий позов і як необхідно вирішити спір?
    Обґрунтуйте відповідь.
    Задача 2.
    Житлово-експлуатаційна контора заводу подала позов до громадянина Соловйова про виселення з гуртожитку як такого, що звільнився з роботи за власним бажанням.
    Заперечуючи проти позову, Соловйов зазначав, що справжньою причиною звільнення була відмова керівництва контори надати іншу роботу, оскільки обов'язки двірника за станом здоров'я він виконувати не міг і за медичним висновком ЛТЕК його мали перевести на легшу роботу.
    Чи мають у даному випадку значення доводи Соловйова і чи можуть бути задоволені вимоги про його виселення? Обґрунтуйте відповідь.

  5. #5
    Регистрация
    09.07.2009
    Адрес
    Харьковская обл. Змиевской район
    Сообщений
    8,665




  6. #6
    Регистрация
    17.07.2009
    Адрес
    Бердянск
    Сообщений
    1,359

    По умолчанию

    Задача 1:Так, має право. Спір необхідно вирішити у відповідності до вимог законодавства.
    Задача2: Кожна сторона має право право висловлювати свою думку з приводу обставин справи. Можуть бути задоволені, а можуть бути й не задоволені.

Социальные закладки

Социальные закладки

Ваши права

  • Вы не можете создавать новые темы
  • Вы не можете отвечать в темах
  • Вы не можете прикреплять вложения
  • Вы не можете редактировать свои сообщения
  •