PDA

Просмотр полной версии : Льготы при поступлении согласно ЗУ "О престижности шахтерского труда"



Volena
12.04.2010, 19:00
Я в данный момент являюсь студентом 4 курса юридического факультета. Учусь на заочном отделении на платной основе. При поступлении на 5 курс, я бы хотела поступить согласно ЗУ "О престижности шахтерского труда" на бюджет, поскольку мой отец имеет подземный стаж более 15 лет и это мое первое высшее образование. В университете мне сказали что, эти льготы предоставляются только при обучении на горных специальностях. То есть при поступлении на 5 курс мне необходимо будет заключать новый контракт?

Zeroni.UA
04.08.2010, 10:08
Стаття 5. Особливості здобуття освіти шахтарями та їх дітьми
Шахтарі, що мають стаж підземної роботи не менш як три роки, діти, батьки яких мають стаж підземної роботи не менш як 15 років, діти шахтарів, які загинули внаслідок нещасного випадку на виробництві, шахтарів-інвалідів I та II групи зараховуються поза конкурсом за особистим вибором спеціальності до державних і комунальних вищих та професійно-технічних навчальних закладів України для навчання за рахунок коштів державного і місцевих бюджетів з наданням місць у гуртожитках на час навчання та гарантованою виплатою за рахунок коштів державного бюджету стипендії в розмірі прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб.
Зазначені особи після закінчення навчання працевлаштовуються відповідно до договору, укладеного між відповідним органом виконавчої влади, керівником навчального закладу та випускником. Форму договору та порядок його укладання затверджує Кабінет
Міністрів України.

Меня интересует кого можно считать под определением "діти" (при соблюдении остальных требований) в ЗУ "Про підвищення престижності шахтарської праці" (http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=345-17)?!

При поступлении в ВУЗ, учебное заведение ссылается на ЗУ "Про охорону дитинства" (http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=2402-14) и трактует понятие "дитина" так:

дитина - особа віком до 18 років (повноліття), якщо згідно з законом, застосовуваним до неї, вона не набуває прав повнолітньої раніше;
Но в самом начале ЗУ "Про охорону дитинства" (http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=2402-14) написано:

У цьому Законі терміни вживаються в такому значенні:
Т.е. определение терминов, которые даются в статье 1 распространяются только на ЗУ "Про охорону дитинства" (http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=2402-14), а не на все законодательство Украины.

Прошу помощи в разъяснении, может быть существуют какие-то инструкции или разъяснения от Министерства образования. Заранее спасибо)