PDA

Просмотр полной версии : Наказ міністерства про подальшу реєстрацію є актом індивідуальної дії чи НПА?

tages
04.07.2016, 14:52
Є наказ міністерства http://www.menr.gov.ua/normakty/60-9/acts/3581-nakaz-vid-05-03-2015-71-pro-derzhavnu-reiestratsiiu-preparativ .
Наказом дається доручення для реєстрації низки препаратів. Мене цікавить конкретний препарат (наприклад препарат "А"). Даний наказ щодо подальшої реєстрації препарату "А" буде НПА чи актом індивідуальної дії?

Зазначу, що реєстрацію препарату проводиться по заявці заявника. Приклад http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/27989831 . В даному прикладі наказ міністерства щодо подальшої реєстрації препарату "Люкс Максі" є НПА чи АІД?

Abbadon
04.07.2016, 16:16
Сдается мне, что тут какая-то путаница...

Этот приказ касается собственного министерского департамента "разрешительно-лицензионной деятельности и регуляторной политики". Вообще-то, "внутренний документ", никакого отношения ни к нормативным актам, ни к актам индивидуального действия не имеющий. Этот приказ не является актом властных полномочий. И не является началом каких-либо процедур по регистрации, а - наоборот - является финальным документом, который подытоживает регистрацию какого-то перечня препаратов.

Для государственной регистрации "желающий" подает в соответствующий государственный орган соответствующие документы и материалы. По ним проводятся экспертизы и испытания, потом "Научно-экспертный совет" при министерстве рассматривает их результаты и дает рекомендации о возможности государственной регистрации. По этим рекомендациям министерство и дает приказ своему департаменту произвести государственную регистрацию (внести в список разрешенных к применению, производству, купли-продаже, перевозке и т.д. препаратов). Всё. Препарат легализован в стране.

Таким образом, если Вас интересует препарат "А", и он в том перечне, о котором "приказ", то он уже в Государственном реестре пестицидов и агрохимикатов. Ежели препарат "А" никто не заявлял для экспертиз и испытаний, то его и нет в рекомендованном перечне "Научно-экспертного совета", соответственно нет и в данном приказе, следовательно, нет и в Государственном реестре.

Как-то так... Честно говоря, что у Вас и к чему в топ-старте понять сложно, в том числе и к какому овощу ссылка на судебный реестр. Понятно (мне), разве что, каков статус приказа... Ну-у... мне лично (и, конечно же, субъективно) кажется, что данный приказ не НПА и не АИД. Это исключительно на правах личного мнения.

tages
04.07.2016, 16:33
дякую за відповідь.
Наказ скинутий мною як приклад, так само скинутий як приклад рішення суду по аналогічній справі у мене.

Щодо наказу то не згідний з вами що це не є ні НПА ні АІД. НА сайті наказ знаходиться в розділі нормативні акти: http://www.menr.gov.ua/normakty

Крім того в рішення господарських судів, які визнають недійсними такі накази міністрества, прописується:
Частина друга статті 20 Господарського кодексу України (далі - ГК України) як один із способів захисту прав і законних інтересів передбачає визнання повністю або частково недійсними актів органів державної влади

Цікавить питання момент недійсності такого наказу в частині реєстрації конкретного препарату. Як на мене це індивідуальний акт, недійсність з моменту його винесення. Як ось тут обгрунтовує суд (правда там не наказ міністерства) https://cases.legal/uk/act-uk1-21437161.html

Abbadon
04.07.2016, 17:30
Я сказал то, что сказал. На правах мнения. Дискуссии меня на эту тему не интересуют. Особенно на "примерах" решений судов - вообще, а на "примерах" из не имеющих к теме правоотношений - тем более. У Вас, извините, винегрет, оливье. Круглое с зеленым не сравнивается...

:ab19

tages
04.07.2016, 19:29
Причому тут вінігрєт.
Приклад https://cases.legal/uk/act-uk1-21437161.html стосується мого другого питання про момент недійсності акту держоргану.

А чим Вам не підійшло рішення, яке пройшло ВГС по ст. 20 ГКУ і стосується саме наказів міністерства щодо реєстрації препаратів, я не знаю.
Але дякую за думку.

Publius
05.07.2016, 12:51
Наказ про реєстрацію конкретного препарату є актом застосування права і очевидно має індивідуальний характер. Однак не виключено, що Мін'юст з метою підвищення власної значущості вимагає реєструвати такі накази так, начебто вони є нормативно-правовими. Можливо, саме це є причиною того, що в певному міністерстві цей наказ зарахували до НПА.

tages
05.07.2016, 19:17
Наказ про реєстрацію конкретного препарату є актом застосування права і очевидно має індивідуальний характер. Однак не виключено, що Мін'юст з метою підвищення власної значущості вимагає реєструвати такі накази так, начебто вони є нормативно-правовими. Можливо, саме це є причиною того, що в певному міністерстві цей наказ зарахували до НПА.

я більше скажу, цей документ точно не був зареєстрований в мінюсті.

А як щодо другого питання: ви згідні з тим, що акт індивідуальної дії який визнано недійсним судом не несе будь-яких юридичних наслідків з моменту винесення самого акту?

Publius
06.07.2016, 14:15
А от з цього питання загальних правил немає взагалі. Ні в теорії, ні в нормативній базі. Є якесь рішення КС по актах місцевого самоврядування 2010 р., але воно лише актів МС і стосується. Причому там здається мова йшла лише про те, чи може рада сама скасовувати чи змінювати своє рішення.
Тому якщо в якомусь законі для певного виду актів не сказано прямо "в разі визнання судом недійсним акт є недійсним з моменту ухвалення", то я схильний вважати, що він стає недійсним з моменту набрання рішенням суду законної сили і ніяких ретроактивних наслідків (типу накладення на організацію санкцій за те, що вона торгувала "незареєстрованим" препаратом) тягнути не повинен. Все, що відбувалось відповідно до нього до набрання законної сили рішенням суду, має вважатись законним.