PDA

Просмотр полной версии : Чиї "за замовчуванням" права на інтелектуальну власність створену в результаті наукової роботи?

akhavr
13.11.2011, 17:43
Мій батько довгий час працював в інститутах бувшого СРСР та України.

У вільний час, не використовуючи ресурси інституту він працював над ідеями поза його офіційного наукового плану.

В наших інститутах при прийнятті на роботу не практикувалось (і досі не практикується, наскільки знаю) формальна передача майнових прав на результати інтелектуальної діяльності.

Зараз він звільняється з інституту і мене цікавить, наскільки сильні наші позиції по IP на результати його роботи?

Що "за замовчуванням" каже наше законодавство по інтелектуальній власності?
Що - трудовий кодекс?

Дякую.

IntelPro
14.11.2011, 09:47
Мій батько довгий час працював в інститутах бувшого СРСР та України.

У вільний час, не використовуючи ресурси інституту він працював над ідеями поза його офіційного наукового плану.

В наших інститутах при прийнятті на роботу не практикувалось (і досі не практикується, наскільки знаю) формальна передача майнових прав на результати інтелектуальної діяльності.

Зараз він звільняється з інституту і мене цікавить, наскільки сильні наші позиції по IP на результати його роботи?

Що "за замовчуванням" каже наше законодавство по інтелектуальній власності?
Що - трудовий кодекс?

Дякую.

Усе абсолютно за аналогією створення твору літератури: права належать автору від дати створення, у разі ж створення як службового твору - спільно з роботодавцем (якщо інше не обумовлене договором між сторонами).

akhavr
15.11.2011, 19:48
Усе абсолютно за аналогією створення твору літератури: права належать автору від дати створення, у разі ж створення як службового твору - спільно з роботодавцем (якщо інше не обумовлене договором між сторонами).

Дякую. А які критерії службового твору?

IntelPro
16.11.2011, 09:33
Дякую. А які критерії службового твору?

Одна із головних - існування трудових відносин між автором і його роботодавцем.
Інша - наявність службового завдання на створення твору, посадової інструкції і т.і. У іншому ж разі, вважатиметься, що автор створив власний (неслужбовий) твір.