PDA

Просмотр полной версии : Законен ли штраф?!



An74
22.07.2011, 16:12
Я работаю на общих основаниях ( оборот 300000 грн в год), зарегистрировался в апреле 2003 г. Годовой оборот не превышает 300000 грн. (с1 января по 1января). Сейчас на меня накладывают штрафные санкции за привышение оборота в 300000 грн. С 1 мая 2009г. по 30 апреля 2010г. мой оборот составил 306000 грн., хотя оборот календарного года (отчетный период с 1.01. по 31.12) 300000 грн. не превышал. Мне грозит штраф от 60000 до 90000 грн ума не приложу, что делать в такой ситуации! Подскажите пожалуйста законно ли действие налоговиков? Законно ли они выделяют для наложения штрафа период с 1.05.2009 г. по 30.04.2010г.? Большое спасибо!

Slava_S
22.07.2011, 17:27
Из Вашего сообщения немного непонятно за что штраф, но поскольку Вы на общей системе и разговор про 300 тыс., то предположу что по НДС.
Согласно п.п.2.3.1. п.2.3 ст.2 ЗУ "Про нДС" лицо подлежит обязательной регистрации в качестве плательщика НДС "Коли загальна сума від здійснення операцій з поставки товарів (послуг), у тому числі з використанням локальної або глобальної комп'ютерної мережі, що підлягають оподаткуванню згідно з цим Законом, нарахована (сплачена, надана) такій особі або в рахунок зобов'язань третім особам, протягом останніх дванадцяти календарних місяців сукупно перевищує 300000 гривень (без урахування податку на додану вартість)".
Согласно п.10.2 ст.10 ЗУ "Про НДС" "Особа, яка згідно з вимогами пункту 2.2 статті 2 цього Закону мала зареєструватися платником податку, але не здійснила таку реєстрацію, несе обов'язки з нарахування та сплати цього податку, а також відповідальність за його ненарахування або несплату на рівні особи, зареєстрованої як платник податку, без права виписки податкової накладної та нарахування податкового кредиту."

Так что принятие в расчет 12-ти календарных месяцев, а не календарного года является правильным. Похоже и санкции правильные.
Как вариант попробуйте уменьшить свой оборот за проверяемый период (предоставили услуги/продали товары и в том же периоде их вернули, а возврат не отобразили в учете/неправильно отразили; или ошибочно провели продажу/оказание услуг и т.п.; или пересчитали стоимость и т.п.)

An74
22.07.2011, 20:23
Большое спасибо! А как можно выйти из этой ситуации, ведь мы показывали свой доход за отчетный год, а не за календарный.

Slava_S
25.07.2011, 11:05
Для избежания штрафа, Вам нужно перебросить суму превышения поставки (6 тыс. грн.) на период после 30.04.10

Если-бы Вы были на упрощенной системе, тогда да, пока не достигните 500 тыс., регистрироваться не нужно. См. письма ГНАУ от 20.03.2006 р. N 5173/7/16-1417, от 11.03.2008 р. N 3004/Д/17-0714
Консультация в «Вісник податкової служби України», листопад 2009 р., № 44 (568), с. 24:
"Фізична особа – підприємець, яка перебуває на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності згідно з Указом Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва» від 03.07.98 р. № 727/98 (зі змінами та доповненнями, за текстом – Указ № 727/98), може за добровільним рішенням зареєструватися платником ПДВ, але до моменту досягнення граничної виручки від реалізації товарів (послуг) вона має право не реєструватися платником ПДВ, тобто на неї не поширюються вимоги щодо обов'язкової реєстрації, встановлені пп. 2.3.1 п. 2.3 ст. 2 Закону № 168/97-ВР."